Bausmių vykdymo kodeksas numato, kad nuteistasis privalo sumokėti baudą į teritorinės mokesčių inspekcijos sąskaitą per du mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos, arba per kitą teismo nustatytą laikotarpį.
Teisėjų kolegija įvertino duomenis apie M.Liutkevičienės finansinę būklę, tai, kad ji nepajėgi iš karto sumokėti jai paskirtos baudos.
Prašyme teismui nuteistoji nurodė, kad šiuo metu jos mėnesio pajamas sudaro tik 300 eurų, ji dirba dviejuose darbuose, nekilnojamojo turto, išskyrus buto, kuriame gyvena, ji neturi, be to, yra paėmusi kreditą. Moteris prašė leisti sumokėti baudą per 37 mėnesius – trejus metus ir mėnesį.
Vilniaus apygardos teismas buvo gavęs ir Darbo partijos būstinės vadovės prašymą dėl nuosprendžio vykdymo išaiškinimo ir valstybės garantuojamos teisinės pagalbos skyrimo. Prašyme nurodyta, kad jog nėra aišku, kas konkrečiai ir kokia tvarka turi įvykdyti nuosprendžio dalį dėl dotacijos.
„Darbo partija kaip dabartinis juridinis asmuo nedalyvavo baudžiamajame procese apeliacinės instancijos teisme, o ankstesniems juridiniams asmenims buvo paskirti valstybės advokatai. Bet jie pagal dabartines taisykles lyg ir nelabai gali paduoti kasacinį skundą, juo labiau nėra tų juridinių asmenų. Mes paprašėme išaiškinti, kas gali paduoti kasacinį skundą“, – BNS yra sakęs „darbietis“ Seimo narys Vytautas Gapšys.
Pasak V.Gapšio, teismo prašyta išaiškinimo ir dėl įšaldytų dotacijų.
2007 ir 2008 metais Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimais partijai buvo skirtos trys dotacijos už daugiau nei 1,8 mln. eurų.
Apeliacinės instancijos teismas šiemet vasario 1 dienos nuosprendžiu pirmos instancijos teismo nuosprendžio dalį dėl dotacijos grąžinimo į valstybės biudžetą paliko galioti.
Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį priimtoje nutartyje konstatavo, kad su nuosprendžio vykdymu susiję klausimai sprendžiami Baudžiamajame kodekse nustatyta tvarka. Šiuo metu baudžiamoji byla su kasaciniais skundais yra perduota Lietuvos Aukščiausiajam teismui.
„Informuojame, kad pradėjus vykdyti nuosprendį, Vilniaus apygardos teismas įstatymo nustatyta tvarka Jums praneš, kokia tvarka bus vykdomas teismo sprendimas dalyje dėl paskirtų valstybės dotacijų grąžinimo į valstybės biudžetą“, – rašoma teismo nutartyje.
Teisėjai atkreipė dėmesį, kad kai kurie prašyme keliami klausimai nesusiję su nuosprendžio vykdymu ir nepriklauso Vilniaus apygardos teismo, kaip pirmosios instancijos teismo kompetencijai, todėl šie prašymai atmestini. Teismas dėl juridinės konsultacijos patarė „darbiečiams“ kreiptis į teisinę pagalbą teikiančius teisininkus.
Šiuo metu baudžiamoji byla perduota Lietuvos Aukščiausiajam Teismui, todėl klausimą dėl valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos atstovo atstovavimo kasaciniame procese sprendžia skundą nagrinėjantis teismas.
Lietuvos apeliacinis teismas vasarį išteisino buvusį Darbo partijos vadovą Viktorą Uspaskichą, Seimo narį V.Gapšį ir buvusią partijos finansininkę Mariną Liutkevičienę dėl sukčiavimo, tačiau pripažino kaltais dėl vadinamosios juodosios buhalterijos.
V.Uspaskichui skirta 6,8 tūkst. eurų bauda, V. Gapšys nubaustas 3,6 tūkst. eurų, M.Liutkevičienė – 5,7 tūkst. eurų baudomis.
Bylos duomenimis, 2004–2006 metais į oficialią Darbo partijos buhalterinę apskaitą neįrašyta per 7 mln. eurų pajamų ir daugiau kaip 4 mln. eurų išlaidų.