Bendrovę „Deomnika“ už 90 tūkst. litų pardavęs vyras teisme tikino už mažesnę sumą su sandoriu nebūtų sutikęs. Tačiau jis teigė, kad tokią sumą už įmonę, kuriai priklausė cigaretėmis bei alkoholiu prekiavę kioskas, jam pasiūlė Lietuvos invalidų sporto draugijos vadovai. Vėliau „Deomnika“ užsiėmė „Girstupio“ turgaus prekybos vietų nuoma. Buvęs savininkas joje kurį laiką dirbo direktoriumi.
Tiek ketvirtadienį, tiek anksčiau liudiję draugijos nariai teigė, jog perkant įmones buvo sakoma, kad jos įdarbins neįgaliuosius, o pradėjusios duoti pelną, taps paramos draugijos nariams šaltiniu. Draugija finansuodavo neįgaliųjų sportininkų keliones į varžybas. Tačiau rėmimo sumos, palyginti su investuotomis į savo narių įmones, buvo nedidelės – siekdavo kelis tūkstančius litų.
„Mechanizmas tas, kad buvo perkamos su Invalidų sporto draugija susijusiems asmenims, buvusiems draugijos nariams ar steigėjams priklausančios akcijos gerokai didesne nei rinkos vertė kaina. Tiek mums pavyko išsiaiškinti“, – žurnalistams anksčiau yra sakiusi prokurorė Svetlana Zabielinienė.
Abu kaltinamieji savo kaltę neigia. A.Stašaitis bylą vadina sufabrikuota.
„Pagrindinė problema dėl vertinimo: įmonės akcijas įvertino nepriklausomi turto vertintojai 860 tūkst. litų, kai tuo pačiu tos įmonės turtą, tik pastatą, valstybės registras įvertino 15,5 mln. litų. Tas skirtumas tarp turto vertintojų ir faktiškos vertės ir yra iššvaistymo suma“, – žurnalistams yra sakęs jis.
Kitas posėdis byloje numatytas spalio 2 dieną: jo metu bus apklausti likę liudytojai.