Ministras grįžti prie komisariatų stambinimo, VST reformos nežada: viskas, čia taškas

Vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius neplanuoja grįžti prie Viešojo saugumo tarnybos (VST) reformos ir policijos komisariatų stambinimo klausimų.
Mindaugas Baršys
Mindaugas Baršys / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Galima sakyti, kad viskas, čia taškas“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė politikas.

V. Kondratovičius dar prieš tapdamas ministru teigė, kad VST turi likti atskira institucija ir praėjusios ministerijos vadovybės reformos tęsti neketina.

Seimas 2023 metų rugsėjį po pateikimo pritarė Vyriausybės pateiktam siūlymui pertvarkyti VST. Tačiau vėliau klausimas įstrigo Seimo komitetuose.

Tarnybos pertvarką anksčiau kritikavo opozicijoje buvę dabartiniai valdantieji.

Reformą inicijavusi Vidaus reikalų ministerija tvirtino, kad VST, prijungus prie policijos, ne tik kad nenukentėtų, o būtų stiprinama. 

VST yra atsakinga už viešosios tvarkos atkūrimą ekstremalių, krizinių situacijų metu, konvojavimo vykdymą, strateginių objektų apsaugą. Karo atveju ji taptų Lietuvos ginkluotųjų pajėgų dalimi.

Pagal trečiąjį policijos pertvarkos etapą, taip pat buvo numatyta stambinti vyriausiuosius policijos komisariatus. Vis dėlto ir šio pokyčio atsisakoma.

V. Kondratovičius anksčiau svarstė, kad būtų galima apjungti ne pačius komisariatus, o konsoliduoti tam tikrus padalinius pagal funkcijas.

„Jei dar kažkas turi nerimo, tai neinam mes į tą reformą“, – sakė ministras.

Vasarį Vidaus reikalų ministerija atsisakė idėjos sujungti Telšių policijos komisariatą su Šiaulių policija.

Šių komisariatų sujungimo eksperimentas vyko nuo 2020 metų ir turėjo būti baigtas balandį. Po jo planuota priimti galutinį sprendimą dėl jungimo.

Vykdant policijos pertvarką, prie Policijos departamento prijungtos kelios specializuotos policijos įstaigos.

2021-ųjų spalį visose policijos įstaigose centralizuotos vykdomos administravimo funkcijos – dokumentų valdymo, viešųjų pirkimų, buhalterinės apskaitos, asmenų aptarnavimo, imuniteto ir vidaus tyrimų ir kitos.

Vėliau norėta į vieną juridinį asmenį sujungti visas policijos sistemos įstaigas, teritorijos priežiūrą pavedant penkiems Policijos departamento padaliniams – apygardų vyriausiesiems policijos komisariatams.

Planuota, kad po šių pokyčių veiklą vykdys penki Policijos departamento struktūriniai padaliniai – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų vyriausieji policijos komisariatai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Artėja LEA kvietimas įsigyti naujus šilumos siurblius su kompensacija
Reklama
„BITmarkets“ parodoje „Next Block Expo“ laimėjo apdovanojimą už geriausią klientų aptarnavimą
Reklama
Verslo civilinė atsakomybė: kokių sričių įmonės ją patiria dažniausiai ir kodėl?
Reklama
Amžėjimas nėra nuosprendis: kas gali padėti išlaikyti energiją ir jaunystę?