Kaltinimai byloje pateikti į ketvirtą dešimtį įkopusiai sutuoktinių porai iš Panevėžio. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2018 metų pavasarį kaltinamasis K.A. išsiaiškino, kad jo žmona, dirbanti Panevėžio miesto savivaldybėje, užmezgė romaną su bendradarbiu.
Nors pastarasis santykius galiausiai nutraukė, dėl neištikimybės supykęs vyras pradėjo persekioti buvusį žmonos meilužį bei jo draugę. Nuolat siuntė žinutes ir skambinėjo.
Pora pasijuto sekama, skambučių apie nederamus vyro santykius sulaukė ir poros tėvai. Taip pat įžeidinėjantys komentarai pasipylė socialiniuose tinkluose.
K.A. žmonos bendradarbį kaltino dėl jųdviejų romano ir reikalavo palikti ją ramybėje.
O tuo metu jo sutuoktinė bendradarbiui toliau atkakliai rodė dėmesį ir norėjo tęsti nutrauktus artimus santykius.
Pasijutęs persekiojamas tiek buvusios meilužės, tiek jos vyro, bendradarbis net parašė skundą savivaldybės administracijai.
2018 metų rudenį K.A. žmonos buvusį meilužį agresyviai užsipuolė per sporto varžybas, kur šis dalyvavo, todėl buvo kreiptasi į policiją.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, tačiau pora pateikė informaciją ir apie patiriamą persekiojimą.
Atliekant tyrimą, kilo įtarimų, kad nukentėjusysis ir jo draugė galėjo būti neteisėtai sekami. Įtariamųjų namuose atlikus kratą, buvo rasta daugiau nei 60 pokalbių garso įrašų, taip pat nuotraukų, kitos surinktos informacijos.
Dalis šių įrašų – fiksuoti telefoniniai pokalbiai, o likę – slapta daryti garso įrašai iš Panevėžio miesto savivaldybės rūkomojo, kabineto bei tarnybinio automobilio.
Ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams pavyko nustatyti beveik 30 asmenų, kurių pokalbiai buvo slapta įrašyti. Septyni iš jų šioje byloje pripažinti nukentėjusiaisiais. Tokiais šioje byloje pripažintas ir su kaltinamąja romaną turėjęs vyras bei jo draugė.
Anot ikiteisminiam tyrimui vadovavusios prokurorės L.Lomonienės, kaltinamieji savo kaltės nepripažįsta, tačiau ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad sutuoktiniai neteisėtai rinko informaciją apie privatų asmenų gyvenimą, neteisėtai įrengė ir naudojosi specialia technika žmonėms sekti.
Baudžiamasis kodeksas už tai numato įvairias bausmes, iš kurių griežčiausia – laisvės atėmimas iki 4 metų. Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.
Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Lina Lomonienė, praneša prokuratūra.