Panevėžio miesto apylinkės teismo nuosprendžiu namiškių sąskaitas be jų leidimo ištuštinęs panevėžietis V.L. nuteistas dvejų metų dviejų mėnesių laisvės atėmimu, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams. Taip pat jis privalės atlyginti beveik 10 tūkst. litų ieškinius dviem nukentėjusiosioms – 6 tūkst. 550 litų vienai ir 3 tūkst. 200 litų kitai.
Panevėžio apygardos prokuratūra praneša, kad nuteistajam paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – įpareigojimas dirbti 60 valandų nemokamų darbų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos ar kitose valstybinėse ar nevalstybinėse įstaigose ir organizacijose.
Ikiteisminį tyrimą atlikę Panevėžio apskrities VPK Panevėžio miesto komisariato tyrėjai nustatė, kad viename bute kartu su nukentėjusia moterimi gyvenęs vyriškis, pristigęs pinigų, be leidimo imdavo draugės ir jos motinos mokėjimo korteles, po to jų vardu – pinigus bankomate. Dažniausiai jam pakakdavo šimto litų, tačiau du kartus buvo pasisavintos ir didesnės sumos – pusantro ir penki tūkstančiai litų.
Nusikaltimo tyrimui vadovavusio Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroro Gražvydo Kazlausko teigimu, šioje byloje buvo atskleista daugiau kaip pusė šimto šio kaltinamojo padarytų nusikalstamų veikų, jis buvo kaltinamas apgaule įgijęs svetimą turtą atlikdamas finansines operacijas neteisėtai įgyta elektronine mokėjimo priemone ir panaudodamas kito asmens mokėjimo kortelės identifikavimo duomenis.
Padarytai žalai pagal nukentėjusiųjų pateiktus ieškinius atlyginti prokuroras buvo prašęs taikyti laikiną nuosavybės teisių apribojimą į priklausantį turtą – dalį žemės sklypo ir vienos bendrovės vardines akcijas.
Baudžiamajame kodekse už apgaule įgytą svetimą turtą numatytos bausmės: viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų, o už neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone ir jos panaudojimą – laisvės atėmimas iki šešerių metų.