Narkotikų prekeiviai slepiasi už vaikų

Į narkotikų pardavėjų gretas vis dažniau įtraukiami vaikai. Vilniaus rajone, Nemenčinėje, pamokų metu sulaikyta paauglė, kaip įtariama, siūliusi pirkti kvaišalų.
Narkotikai
Narkotikai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Mergaitė į policijos pareigūnų rankas pakliuvo užvakar apie 9.30 valandą. Ji savo bendramoksliams rodė turinti baltos spalvos miltelių ir įvairių tablečių. Ar tai tikrai narkotinės medžiagos, nustatys ekspertai. Pasak pareigūnų, turimų medžiagų kiekis buvo didesnis, negu reikėtų vienam žmogui suvartoti. Tad neatmetama galimybė, kad gimnazistė tabletes ir miltelius siūlė pirkti.

Nemenčinės Gedimino gimnazijos, kurioje mokosi 1995-aisiais gimusi paauglė, direktoriaus pavaduotoja Daiva Losinskienė LŽ sakė, kad mergaitė yra iš asocialios šeimos, mažai bendrauja su klasės draugais. „Gali būti, kad tai ne narkotikai, mergaitė taip bandė susikurti išskirtinės įvaizdį. Bet tai išsiaiškins policija“, – sakė D.Losinskienė.

Vilniaus rajono policijos komisariato viršininkas Mečislavas Poplavskis LŽ sakė prieš keletą metų turėjęs informacijos, kad Gedimino gimnazijoje prekiaujama narkotikais. Tuomet jais apsinuodijusi į ligoninę pateko šios gimnazijos moksleivė.

„Dabar tokių prekybos vietų daug, mes jas tikriname. Vaikai geriau už mus žino, iš ko gali įsigyti kvaišalų, tačiau mums to nesako. Papasakoję jie gali nukentėti tiek moraliai, tiek fiziškai“, – LŽ sakė M.Poplavskis.

Viršininko teigimu, pastaraisiais metais suaugę narkotikų prekeiviai į prekybą kvaišalais įtraukia vis daugiau vaikų. Jie patys gyvena ramų gyvenimą, tariamai niekuo nepažeidžia įstatymų. „Pirmiausia vaikus įpratina vartoti narkotikus, vėliau pasiūlo juos pardavinėti ir taip užsidirbti dozei“, – pasakojo viršininkas.

Pasak jo, tokios tendencijos pastebimos visoje Lietuvoje. Pareigūnų manymu, reikėtų, kad tėvai ir pedagogai atkreiptų į tai dėmesį. Jie geriausiai mato, kaip vaikas elgiasi: snaudžia per pamokas, atrodo apdujęs, nerišliai kalba. Reikėtų apriboti įėjimą į mokyklą. „Vien tik policija šito reiškinio neišnaikins. Nusikaltėliai įtraukia vaikus į savo pinkles, nes patys nori jaustis saugūs. Be to, vaikai turi daug daugiau pažįstamų negu suaugusieji, jiems lengviau rasti vis naujų klientų, kurie laikui bėgant irgi gali virsti perpardavinėtojais“, – įsitikinęs M.Poplavskis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis