Policijos pareigūnai įtaria, kad bendrininkus sutelkė ir jiems galimai vadovavo praeityje su nusikalstamo susivienijimo veikla sietas klaipėdietis Tomas A. (gim. 1974 m.).
2006 metais Tomas A. buvo nuteistas už neteisėtą disponavimą narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis labai dideliais kiekiais ir šių medžiagų kontrabandą 10 metų laisvės atėmimo, o 2010 metais – lygtinai paleistas iš pataisos namų.
Įtariama, kad šiam asmeniui talkino du Šilutės rajono gyventojai, kurie platino didesniais kiekiais įgytas narkotines medžiagas – 1987 metais gimęs Ignas J. į nusikalstamą veiką įtraukė ir savo šešiolikmetį draugą.
Grupuotės veikla „likviduota" 2012 m. vasario pabaigoje.
Šilutės rajone, sulaikant vieną iš grupuotės narių, pastarajam aiškiai pranešus apie jį sulaikyti ketinusių valstybės tarnautojų policijos pareigūnų statusą, jis aktyviais veiksmais pasipriešino, bandydamas ištrūkti ir išvengti sulaikymo. Sulaikymo metu policijos pareigūnui sužalota koja, jam pasipriešinusiam kaltininkui teks atsakyti ir dėl šių neteisėtų veiksmų.
Be to, asmens kratos metu pas kaltininką rasta ir paimta apie 5 g kanapių ir jų dalių, jo draugo bute Klaipėdos apskrities VPK ONTB pareigūnai aptiko dar apie 160 g dulkių siurblyje paslėptų kvaišalų.
Kitą dieną po dviejų bendrininkų uždarymo į Klaipėdos apskrities VPK areštinę policijos pareigūnai sulaikė ir įtariamą nusikalstamos veikos organizatorių.
Klaipėdoje, Karklų g., Tomo A. išsinuomotame bute Klaipėdos apskrities VPK ONTB pareigūnai aptiko ne tik apie 70 g kanapių ir jų dalių, bet ir didelį kiekį Švedijos tabako gaminių brūkšninio kodo ir tabako gaminių pakuočių ruošinių, polietileno pakuočių, litavimo įrenginį bei bigatorių-perforatorių.
Įtariama, kad grupuotė galėjo verstis ir tabako gaminių ar kitų medžiagų kontrabanda į Švediją.
Tomui A. įteiktas įtarimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis turint tikslą jas platinti (LR BK 260 str. 1 d.).
Ignui J. įteikti įtarimai pagal LR BK 260 str. 1 d. ir LR BK 159 str. (dėl vaiko įtraukimo į nusikalstamą veiką).
Nepilnametis įtariamas neteisėtu disponavimu narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis turint tikslą jas platinti ir pasipriešinimu valstybės tarnautojui (LR BK 286 str.).
Visiems nusikalstama veika įtariamiems asmenims paskirta kardomoji priemonė – suėmimas.
Kaltininkų baudžiamąją atsakomybę gali apsunkinti tai, jog jie įtariami padarę nusikalstamąją veiką organizuotoje grupėje.
Teismui priėmus apkaltinamąjį nuosprendį ir jam įsiteisėjus, Tomas A. privalės atlikti ir neatliktos bausmės, paskirtos jam pagal ankstesnį nuosprendį, dalį.
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.
LR BK 159 str. už vaiko įtraukimą į nusikalstamą veiką numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 3 metų.
LR BK 260 str. 1 d. už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 8 metų.
LR BK 286 str. už pasipriešinimą valstybės tarnautojui numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės atėmimą iki 3 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.