Tai – vienas naujausių sukčiavimo būdų, kai asmuo, radęs skelbimą dėl darbo pasiūlymo, paskambina tariamam darbdaviui (sukčiui), kuris paprašo banko sąskaitos numerio, elektroninės bankininkystės kodų, kad neva galėtų pervesti jam atlyginimą ir kontroliuoti pinigų, skirtų pareigoms atlikti, judėjimą (dažniausiai siūlomas darbas – slaugyti senelius ar prižiūrėti namus).
Tariamas darbdavys teigia, kad jam elektroninės bankininkystės kodai reikalingi tam, kad jis galėtų būsimam darbuotojui pervesti pinigus, kuriais pastarasis galės naudotis perkant seneliams reikiamus vaistus, daiktus ar produktus, o „darbdavys“ per elektroninę bankininkystę galės kontroliuoti kur, kada, kas buvo perkama ir kokios sumos buvo išleistos.
Iš tikrųjų sukčiai, išvilioję elektroninės bankininkystės kodus ir slaptažodžius, jais pasinaudoja paimant kreditus aukos vardu.
Elektrėnų policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai penktadienį sukčiavimų prevencijos tema skaitė paskaitą Elektrėnų savivaldybės žmonių bendrijoje „Spindulys“. Pareigūnai supažindino su tokių nusikaltimų apžvalga, dažniausiais sukčiavimų atvejais, pasekmėmis ir būdais, kaip netapti sukčių aukomis.
Policija dar kartą įspėja – neatskleiskite savo banko sąskaitos duomenų asmenims, prašantiems jų įvairių teisėsaugos tarnybų, bankų, socialinių darbuotojų vardu ar bet kokiu kitu pretekstu. Prisiminkite, jog šie duomenys yra skirti tik jums ir jų nevalia žinoti pašaliniams.
Būtinai aptarkite panašias situacijas su vyresnio amžiaus artimaisiais ir savo vaikais, kurie dažniausiai ir tampa sukčių aukomis.