Bėgti iš Lietuvos 44 metų vyras buvo priverstas, kai iki ausų įklimpo melo ir skolų liūne. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad šiaulietis yra skolingas apie 16 tūkstančių eurų žmonėms, kuriuos apgavo, žadėdamas jiems 2009 metais suorganizuoti pigesnes keliones į Paryžių ir Madonos koncertą Taline, praneša Šiaulių apskrities policija.
Pinigus rinko dar litais, neišduodamas jokių dokumentų. Kai viena moteris paprašė išrašyti pinigų gavimo kvitą, jis jį suklastojo, nurodydamas vieno savo pažįstamo įmonės rekvizitus.
Kai kelionių šiaulietis nesuorganizavo ir žmonės pradėjo skambinti, reikalaudami grąžinti pinigus, jis vis aiškino, kad kelionės žlugo ne dėl jo kaltės, kad jos bus suorganizuotos vėliau arba bus grąžinti pinigai. 2009 m. emigravęs į Jungtinę Karalystę vyras į Lietuvoje apgautų ir paliktų žmonių skambučius pradžioje dar atsiliepdavo ir maitindavo juos pažadais grąžinti pinigus, vėliau telefono ragelio nebekėlė.
Ieškomas vyras Jungtinėje Karalystėje pragyveno dešimtmetį. Šiuo metu jau 54 metų sulaukęs šiaulietis teigia, kad apie savo paiešką sužinojo prieš trejetą metų iš Lietuvos teisėsaugos skelbtos informacijos internete. Nuo 2012-ųjų jis gyveno jau su nebegaliojančiu asmens dokumentu. Vyras įkliuvo šiais metais, kai kreipėsi į Lietuvos ambasadą, norėdamas pasikeisti nebegaliojantį asmens tapatybės dokumentą. Šių metų kovą jis buvo parskraidintas į gimtinę ir dabar už grotų laukia teismo.
Ikiteisminio tyrimo metu Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai surinko daug vyrą charakterizuojančios medžiagos iš jo praeities. Pasirodo, dar prieš aferą su kelionėmis šiaulietis, kaip apibūdino vienas su juo reikalų turėjęs asmuo, buvo talentingas sukčius.
Jis visiems prisistatydavo verslininku, turinčiu įmonių Rusijoje ir vykdančiu prekybą mediena. Įtraukti į savo verslą jis žadėjo ne vienam pažįstamam. Iš vieno jų 2006 metų vasarą šiaulietis pasiskolino 15 000 litų verslui pradėti, po poros metų - dar 8400 litų. Skolos dokumentų pasirašyta nebuvo, bet buvo pažadas skolintoją įtraukti į prekybos mediena verslą. Deja, pažadas liko pažadu, nes jokio verslo nebuvo. Pinigų taip pat neliko.
2008 metų rudenį šiaulietis tapti verslo dalininku pasiūlė ir dar vienam savo pažįstamam. Pastarasis šiuo tikslu „verslininkui“ paskolino 52 000 litų. Tačiau, pamatęs, kad šiaulietis žadėtų pažadų nepildo, be to, ir jokio verslo nėra, paprašė pinigus grąžinti.
„Verslininko“ atsakymas buvo: „pinigų nebėra“. Šiaulietis skolintojui pinigus žadėjo grąžinti ir sugalvojo tokią išeitį: prikalbino tetą įkeisti bankui savo butą, žadėdamas iš Anglijos jai siųsti pinigus, kad ši galėtų grąžinti paskolą. Deja, nei skola buvo grąžinta, nei teta iš Anglijos sulaukė pinigų ir bankui įkeistas butas atiteko pinigų skolintojui.
Išvykęs į Jungtinę Karalystę vyras ir toliau nesiliovė vilioti pinigus. Iš vienos ten gyvenančios lietuvės jis vis skolinosi ir skolinosi, kol ši paprašė skolą grąžinti. Tada vyras ryšius su ja nutraukė ir dingo. Per socialinius tinklus susiradusi šiauliečio artimuosius, moteris sužinojo tikrąją situaciją ir suprato, kad yra apgauta.