Vairuotojo pažymėjimą Vilniaus pakraštyje įsikūrusio autoserviso, priklausančio individualiai įmonei, vadovas S.B. (pavardė redakcijai žinoma – red. past.) prarado po to, kai šiemet balandžio 12 d. policijai įkliuvo girtas prie vairo. Taisyti savo automobilio „Toyota Yaris“ į jo vadovaujamą autoservisą praėjusią savaitę atvažiavusi vilnietė, greičiausia, to net negalėjo žinoti. Moteris automobilį paliko meistrams.
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, apie 2.10 val. Vilniaus policijos pareigūnai vilnietės automobilį „Toyota Yaris“ sustabdė Naugarduko g. ir Gerosios Vilties g. sankryžoje. Prie automobilio vairo sėdėjo autoserviso, kuriame moteris paliko savo mašiną, vadovas.
Pareigūnai greitai nustatė, kad teisės vairuoti vyras neturi. Vairuotojo pažymėjimas, kaip jau minėta, iš jo atimtas. Maža to, paaiškėjo, kad vyras svetimą automobilį vėl vairavo neblaivus. Šį kartą jam nustatytas 1,46 prom. girtumas.
Vairuotojui policija surašė protokolą, o automobilį uždarė į policijos saugojimo aikštelę. Nuobaudą autoserviso vadovui turi skirti teismas.
Apie tai, kad autoservise paliktas jos automobilis staiga atsidūrė policijos aikštelėje, vilnietė iš pareigūnų išgirdo šią savaitę. Tikėdamasi, kad įvyko nesusipratimas ir norėdama atsiimti mašiną, ji atvyko į policiją, tačiau automobilio neatgavo.
Policijoje apstulbusi moteris išgirdo, kad dabar tik teismas gali nuspręsti, koks bus tolesnis automobilio likimas. Pareigūnai moterį informavo, kad autoserviso vadovas per metus jau antrą kartą įkliuvo neblaivus (o šį kartą – dar ir neturėdamas teisės vairuoti), todėl teismas automobilį, kurį jis vairavo, gali konfiskuoti.
Moters bandymai įtikinti pareigūnus, kad ji šioje istorijoje yra nukentėjusi, o automobilį vyriškis pasiėmė savavališkai, buvo bevaisiai. Vilnietei taip ir nepavyko įtikinti policijos, kad ji automobilį paliko netinkamoje vietoje ir netinkamu laiku.
Pareigūnai tvirtina, kad Lietuvos įstatymai labai aiškiai reglamentuoja nuobaudą už autoserviso vadovo padarytą pažeidimą – „užtraukia vairuotojams teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo trejų iki ketverių metų su transporto priemonės konfiskavimu, teisės vairuoti transporto priemones neturintiems asmenims – administracinį areštą nuo dvidešimties iki trisdešimties parų su transporto priemonės konfiskavimu, o teisės vairuoti transporto priemones neturintiems asmenims, kuriems administracinis areštas negali būti skiriamas, – baudą nuo keturių tūkstančių iki penkių tūkstančių penkių šimtų litų su transporto priemonės konfiskavimu“.
Todėl pasak pareigūnų, sulaikytas automobilis liks policijos aikštelėje iki teismas priims sprendimą – grąžinti „Toyota Yaris“ savininkei ar jį konfiskuoti.
„Deja, tokie yra Lietuvos įstatymai“, – 15min.lt žurnalistui susisiekus su nukentėjusia vilniete sakė moteris.
Pasakoti istorijos smulkmenų ji nepanoro. Pasitarusi su savo advokatu, moteris redakciją informavo, kad iki teismo sprendimo šios istorijos smulkmenų ji nepasakos.
„Galiu sau pakenkti, todėl nekalbėsiu. Kalbėti galėsiu, jei byla atsidurs apeliacinėje instancijoje. Iš viso neaišku, ar aš atgausiu tą mašiną“, – pokalbį baigė moteris.
Teisme ši istorija turėtų būti pradėta nagrinėti spalio pradžioje.