Tryškių miestelio gyventojas A. J. pastebėjo, kad sekmadienio naktį pro neuždarytą langą buvo įsibrauta į gyvenamojo namo rūsį ir iš ten pavogta įvairių gėrimų.
Tirti bylą buvo patikėta tame pačiame miestelyje gyvenančiam ir aplinkinius puikiai pažįstančiam Kriminalistinių nusikaltimų tyrimo skyriaus tyrėjui. Dar tą patį vakarą pareigūnas susidarė įtariamųjų sąrašą, suderino su vadovais ir prokuratūra procesinius veiksmus.
Antradienio rytą tyrėjas apsilankė toje pačioje gatvėje, kur ir įvykdyta vagystė, gyvenančios trisdešimt ketverių metų J. Š. namuose. Ankstyvą rytą po audringos nakties šeimininkė ir nakvojęs svečias buvo išversti iš lovos, abu dar netvirtai laikėsi ant kojų, šeimininkė sunkokai ką suvokė, susikalbėti vos buvo įmanoma. Patyrusio kriminalisto nuojauta neapgavo.
Atlikus kratą šaldiklyje, kurį bandyta užmaskuoti krūva skudurų, spintose buvo rasti išslapstyti iš netolimo kaimyno pasisavinti alkoholinių gėrimų buteliai. Dalis grobio jau buvo ,,panaudoti pagal paskirtį“ – rasti pastalėje ištuštinti.
Namuose buvo ir moters penkiolikmetė dukra bei vienuolikmetis sūnus. Po neilgo pokalbio paaiškėjo, kad visus gėrimus būtent jie ir partempė į namus – sugalvojo padaryti mamai gimtadienio, kuris buvo prieš keletą dienų, dovaną.
Taigi ,,laiminga“ mamytė ne tik kad nepasiteiravo savo vaikų, iš kur tiek alkoholio, bet pati gėrimus išslapstė ir entuziastingai pratęsė gimtadienio puotą. Nepilnamečiams vagystėje talkino artimi giminaičiai: toje pačioje seniūnijoje gyvenantis keturiolikmetis pusbrolis ir penkiolikmetė pusseserė, atvykusi iš Šiaulių rajono.
Nepilnamečiai prisipažino, kad patys alkoholio nevartojo, tik išgėrė rastus kaimyno rūsyje ir pasisavintus gaiviuosius, energetinius gėrimus.
Tai, kas dar liko nesuvartota, buvo parvežta į policijos komisariatą. Vakarop kiek prasiblaiviusi ir dar ne pilnai viską suvokdama ponia J. Š. skambino kriminalistui ir klausė, ar tikrai jai ryt, trečiadienį, su vaikais reikia atvykti į komisariatą.
Ši šeima seniūnijos, Telšių vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojams, policijos komisariato pareigūnams gerai žinoma: įtraukta į rizikos šeimų grupę, vaikų tėvas laukia teismo nuosprendžio už padarytą nusikaltimą, yra suimtas.
Netrukus byla turėtų pasiekti teismą. Keturiolikmečiai už tokius savo veiksmus jau atsako patys, na, o jauniausiam šios istorijos dalyviui Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka gali būti taikomos auklėjamojo poveikio ar kitos priemonės.