Vienu iš populiariausių grobiu tampa dviračiai. Per šį vasaros sezono laikotarpį į Neringos policiją kreipėsi asmenys dėl 12 dviračių vagysčių, kai kurie atsisakė rašyti pareiškimus, kreipėsi dėl informacijos ar pažymų draudimui. Brangiausi pavogti dviračiai įkainoti po 3500 litų.
Prieš 3 metus buvo sulaikyti du asmenys, gabenę automobilyje du dviračius „Porsche“, kurių vieno vertė – 2 tūkst. eurų. Pareiškimo dėl šių dviračių vagystės policija dar nebuvo gavusi, tačiau prabangūs dviračiai netiko prie jaunuolių 20 metų senumo automobilio „Volvo“, todėl daiktai buvo sulaikyti. Pareigūnai neapsiriko: iš tikro po dviejų parų kreipėsi dviračių savininkas, dviračiai buvo grąžinti.
Prieš dvi dienas į policiją kreipėsi Vokietijos pilietis ir pranešė, kad pavogti du tarpusavyje surakinti dviračiai, kurių vertė apie yra 5 tūkst. Lt. Už poros valandų dviračius, paslėptus miške, aptiko aplinką tvarkanti mergina: vagys nespėjo įvykdyti savo kėslų. Vokiečių turistai labai apsidžiaugė, atgavę savo dviračius.
Policija apgailestauja, kad didžioji dalis dviračių pavagiama iš gatvių, šalia namų esančių teritorijų, kur stovi neprirakinti, surakinti tarpusavyje.
Pareigūnai siūlo žymėti dviračius ir kitą vertingą turtą policijoje, susitikimuose su bendruomene perspėjama, tačiau rezultatų – mažoka. Be to, dažnas iš besikreipiančių į policiją net neturi dviračio įsigijimo dokumentų, gali apibūdinti tik bendrus požymius, pavadinimą, teigia, kad dviratį įsigijo turguje, dokumentų net nepasiteiravo. Policininkai iš to daro prielaidą, kad žmonės įsigyja jau vogtus dviračius iš vagių ar perpardavinėtojų, tuo skatindami tolimesnį ilgapirščių klestėjimą.
Dalis besikreipiančiųjų, daugiausia užsieniečiai, savo turtą yra apsidraudę: tai palengvina nukentėjusių praradimus, tačiau įvaizdis apie kurortą ir visą mūsų šalį susiformuoja neigiamas.