Nesaugiausia Vilniaus vieta – senamiestis

Vilniaus meras Artūras Zuokas ir Vilniaus apskrities VPK viršininkas Kęstutis Lančinskas pranešė apie nusikalstamumo tendencijas sostinėje. Taip pat buvo pristatytos nusikalstamų veikų rūšys, jų teritorinis pasiskirstymas, telefoninio sukčiavimo ir eismo užtikrinimo problemos.
Kęstutis Lančinskas ir Artūras Zuokas
Kęstutis Lančinskas ir Artūras Zuokas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kęstutis Lančinskas ir Artūras Zuokas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kęstutis Lančinskas ir Artūras Zuokas

A.Zuokas pasidžiaugė, kad Vilniaus miestas yra saugus. Nusikaltimų skaičius sumažėjo 3 procentais. Kai kurių nusikalstamų veikų, tokių kaip automobilių vagystės, greitai gali nebelikti statistikoje.

Vyrauja turtiniai nusikaltimai, smurtinių skaičius mažėja.

Pernai nukentėjo 195  užsieniečiai. Jie visi tapo turtinių nusikaltimų aukomis. Aštuoniolika užsieniečių buvo apiplėšti.

Eismo įvykių skaičius nemažėja. Praeitais metai jų užfiksuota per 600.

2012 metais didelis dėmesys buvo skiriamas automobilių statymui, viešajai tvarkai užtikrinti, šiukšlinimui. Šiais metais bus atkreiptas dėmesys į girtavimą viešose vietose, taip pat ir eismo įvykius.

Nemaža dalis eismo įvykių įvyksta dėl pėsčiųjų kaltės. Neatsargiai elgdamiesi gatvėse, jie patys išprovokuoja eismo įvykius.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kęstutis Lančinskas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kęstutis Lančinskas

Daugiausia nusikaltimų vis dar užfiksuojama Vilniaus senamiestyje.

„Senamiestis traukia daugiausia žmonių, todėl ten yra daugiausia nusikalstamų veikų. Nusikaltimų skaičius aukštas būtent dėl didelės žmonių koncentracijos“, – pasakojo Vilniaus apskrities VPK viršininkas K.Lančinskas.

Vilniaus meras pranešė, kad Vilniuje smarkiai sumažėjo transporto spūsčių.

„Goštauto gatvėje bus pastatytas viadukas ir ten turėtų nebelikti spūsčių, bus sumažintas eismo įvykių skaičius“, – teigė A.Zuokas.

Prie gyventojų namų planuojama statyti automobilių stovėjimo aikšteles.

„Civilizuoti miestai mažina transporto priemonių skaičių. Pagrindiniai mūsų tikslai užtikrinti efektyvią viešojo transporto veiklą. Šiuo metu baigiame ir pristatysime didelį projektą – vienam butui, viena automobilio vieta. Jei šeima norėtų turėti daugiau automobilių, jie už tai turėtų mokėti. Automobilių statymas prie daugiabučių bus sprendžiamas statant daugiaaukštes automobilių stovėjimo aikšteles. Jau yra parengti tokie projektai", – pasakojo Vilniaus meras.

A.Zuokas teigė, kad vieno mėnesio įmoka būtų nuo 30 litų iki 100 litų. Jei daugiabučių gyventojai susitartų, prie namų būtų įrengtos mokamos stovėjimo aikštelės.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kęstutis Lančinskas ir Artūras Zuokas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kęstutis Lančinskas ir Artūras Zuokas

Nepilnamečių nusikalstamumo skaičius yra stabilus. Keičiasi tik pati nusikalstamumo struktūra.

„Nepilnamečiai nusikaltimus daro spontaniškai. Tačiau šių nusikaltimų ištyrimas yra problematiškas, nes vieną nusikaltimą paauglys daro vienoje grupėje, kitą kitoje ir tai sunkina jų ištyrimą“, – kalbėjo K.Lančinskas

Statistika rodo, kad 73 procentai visų nusikaltimų yra vagystės.

„Džiaugiuosi, kad vagysčių yra daugiausia, o ne kokių žmogžudysčių ar smurtinių nusikaltimų. Kitose šalyse taip pat vyrauja turtiniai nusikaltimai. Tai yra pagrindinė nusikaltimų rūšis, o jas vykdo įvairiausių sluoksnių žmonės. Taip pat yra kvalifikuotos vagystės jų nėra daug, tačiau jas vykdo grupės asmenų, kurios yra gerai pasiruošusios. Šiuo metu vyksta bent trys tokių vagysčių tyrimai“, – pasakojo Vilniaus apskrities VPK viršininkas.

Siekiant sumažinti nusikaltimų skaičių žmonės buriasi į saugios kaimynystės bendruomenes.

A.Zuokas teigė, kad tose vietose, kur įsikūrusios šios bendruomenės, nusikalstamumo skaičius yra mažas.

Daug vagysčių taip pat įvyksta dėl pačių žmonių aplaidumo ir nesirūpinimo savo turtu, tuo pasinaudoja vagys.

Čigonai žinomi kaip prekiautojai narkotikais. Pareigūnai keičia taktikas ir bando kovoti su šia nusikaltimo rūšimi. Taboro gyventojams taikoma spaudimo taktika. Visi, kurie prekiauja ir atvyksta įsigyti narkotikų dažniausiai yra sulaikomi.

Narkotikų tabore jau yra sumažėję, tačiau žuvusiųjų skaičius išliko toks pats. Narkomanai vartoja narkotikus su kitais medikamentais, o toks mišinys dažniausiai būna mirtinas.

Dėl šios priežasties pernai mirė keturiolika asmenų. Šie žmonės heroiną vartojo kartu su kitais medikamentais.

Telefoninis sukčiavimas auga kasmet. Pernai užfiksuoti 155 atvejai. Anksčiau tokie asmenys prisistatydavo gydytojais ar kitais darbuotojais, dabar jie teigia esą pareigūnais, STT darbuotojais.

„Mes agitavom nepasiduoti jų įtakai, tačiau statistika rodo, kad žmonės jais pasitiki. Buvo vienas toks atvejis, kai vieno rajono savivaldybės darbuotoja pervedė sukčiams 40 tūkstančių savivaldybės lėšų. Nuo kvailumo vaistų nėra“ , – kalbėjo K.Lančinskas.

Didžioji dalis telefoninių nusikaltimų yra išaiškinami. Policininkas teigė, kad dažniausiai pinigai patenka į nusikaltėlių sąskaitas. Telefoniniu sukčiavimu neretai užsiima nuteistieji. Dėl šios priežasties policininkai važiuoja į pataisos namus, ieško telefonų, atlieka kratas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis