Kaip ketvirtadienį pranešė Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, 1993 metais gimęs kaunietis V.S. 2014 metais įkūrė uždarąją akcinę bendrovę ir kaip jos direktorius lizingu įsigijo įvairios kompiuterinės ir kitokios technikos.
Kadangi vaikinui verslas nesisekė, nes neturėjo tam nei teorinių, nei praktinių įgūdžių, aiškaus verslo plano, tai ir atsiskaitymai už lizinguojamas prekes nebuvo daromi.
Įsigijo brangių telefonų, juos pusvelčiui pardavė, ir padengė dalį skolos už ankščiau paimtus lizingu kompiuterius.
Bendrovei įsiskolinus, V.S., siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybės, įkūrė dar vieną bendrovę ir jos vardu, veikdamas kaip direktorius, iš mobiliojo ryšio telefonais prekiaujančios įmonės įsigijo brangių telefonų, juos pusvelčiui pardavė, ir padengė dalį skolos už ankščiau paimtus lizingu kompiuterius.
Po savaitės kaunietis vėl kreipėsi į tą pačią bendrovę norėdamas nupirkti telefonų. Bendrovė telefonų nepardavė, nes dar nebuvo atsiskaityta už pirmąjį pirkimą. V.S. tuomet prisijungė prie įkurtai įmonei priklausančios internetinės bankininkystės, užpildė mokėjimo nurodymo ruošinį su įrašyta reikiama suma, nors įmonės sąskaita buvo tuščia, nukopijavo ir elektroniniu paštu išsiuntė telefonais prekiaujančios bendrovės vadybininkams kaip apmokėtą.
Tokiu būdu, piktnaudžiaudamas vadybininkų pasitikėjimu, jis per tris kartus įgijo dar apie 15 mobiliojo ryšio telefonų. Kai telefonais prekiaujančioje bendrovėje aptikta, kad apmokėjimai fiktyvūs, kreiptasi į policiją.
Ikiteisminį tyrimą atlikę sostinės nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorais surinko pakankamai duomenų, įrodančių dokumentų klastojimą, turto pasisavinimą ir sukčiavimą pagrobiant didelės vertės turtą. Byla perduota teisminiam nagrinėjimui.