Kaip informuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, gaisras Radviliškio rajone, Varnionių kaime, kilo penktadienį, 14 val. 44 min.
Atvykus ugniagesiams namas jau degė atvira liepsna, stogas buvo sudegęs. Gaisro metu nudegė namo stogas išdegė dalis namo vidaus. Išsaugoti du kambariai, kurie gaisro metu sulieti vandeniu.
Ugniagesiams taip pat pavyko išsaugoti šalia namo buvusį pastatą, tačiau keturių vaikų šeima liko be namų.
Po įvykio praėjus dviem dienoms socialiniame tinkle Varnionių kaimo gyventoja pasidalino vaizdo įrašu, kuriame užfiksuoti ugniagesių nesklandumai.
„Vyrai dirbo operatyviai, jokių priekaištų. Degė du kambariai ir dalis stogo. Išpylus dvi cisternas ugnį pavyko nuslopinti. Trūko trečiosios. Deja, mašina nesikūrė. Po 10 min. reanimacijos, ugnis įsisiautėjusios po visus namus ir paskutinė viltis išgelbėti dalį mūsų turto paskendo liepsnose. <...> Ar mes gyvenantys Lietuvos kaime nusipelnėme tik tiek?“ – rašė Rūta S.
Nors ji dėkojo ugniagesiams už darbą, tačiau išreiškė priekaištus, jog pagalbos teko laukti ilgai. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, ugniagesiai įvykio vietą pasiekė per 17 min. O nustatytas reakcijos laikas kaimiškose vietovėse – 18 min.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Operatyvaus valdymo valdybos viršininkas Donatas Gurevičius 15min sakė, jog atvykus į gaisrą trečiajai Radviliškio rajono savivaldybės priešgaisrinės saugos tarnybos Šeduvos ugniagesių komandos ugniagesių cisternai užgeso variklis.
„Gaisro gesinimo vadovas reaguodamas į tai nedelsiant papildomai iškvietė dar dvi automobilines cisternas, o tuo tarpu Šeduvos ugniagesiai bandė užvesti automobilį. Pasak ugniagesių, Šeduvos ugniagesių komandos automobilinės cisternos variklis buvo užkurtas per kelias minutes. Gesinimo darbai nesustojo, namas buvo gesinamas visomis turimomis pajėgomis ir priemonėmis“, – sakė D.Gurevičius.
Jis pripažino, kad dauguma savivaldybių ugniagesių eksploatuojamų transporto priemonių – pagamintos dar Sovietų Sąjungoje. PAGD duomenimis, automobilinių cisternų amžiaus vidurkis – 31 metai, o apie 80 proc. pagamintos buvusioje Sovietų Sąjungoje ar NVS šalyse.
Palyginimui D.Gurevičius pateikė Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos automobilinių cisternų amžiaus vidurkį, kuris tesiekia 15 metų. Užgesusi Šeduvos ugniagesių komandos automobilinė cisterna „Zil 130“ pagaminta prieš 29-erius metus, dar Sovietų Sąjungoje.
„Taip, tokių nesklandumų retai, tačiau pasitaiko atsižvelgiant į esamą automobilinių cisternų amžių ir tam skiriamą valstybės finansavimą <...> Radviliškio rajono savivaldybės priešgaisrinės saugos tarnybos viršininkas informavo, kad šiam automobiliui per jo eksploatavimo laikotarpį buvo pakeistas variklis ir antstatas. Nusidėvėjusios detalės keičiamos naujomis. Tikėtina variklio užgesimo priežastis – galimas automobilio elektros instaliacijos gedimas“, – sakė D.Gurevičius.
15min primena, kad prieš keletą mėnesių kilus tragiškam gaisrui Vištytyje, neužsikūrusį seną savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesių automobilį iki gaisravietės teko stumti vietiniams gyventojams.