Šį pavasarį, pačiame karantino įkarštyje į laisvę išėjęs I.Molotkovas pradėjo vogti.
Tiesa, nenorėdamas prisidaryti rimtų nemalonumų, jis stengdavosi grobti mažesnį nei 150 eurų vertės turtą, nes už tokias vagystes gresia tik administracinė atsakomybė ir piniginė bauda.
Taip jis elgėsi ir birželio 16-ąją, kai apsilankęs „Senukų“ parduotuvėje sostinėje replėmis nulupo nuo kelių keptuvių brūkšninius kodus, susikrovė jas į kuprinę ir išėjo.
Grobį Šeškinės turguje pardavęs ir nemažo susidomėjimo iš pirkėjų sulaukęs I.Molotkovas kitą dieną vėl grįžo vogti keptuvių, tačiau jį sulaikė apsaugos darbuotojai.
I.Molotkovas kiek nustebo, kai už šias vagystes jam buvo iškelta baudžiamoji byla, nes jis buvo įsitikinęs, kad jų vertė neviršija 150 eurų.
Tačiau netrukus jam buvo išaiškinta, kad jis keptuvių kainas skaičiavo su akcija, o vogtoms prekėms nuolaidos netaikomos.
„Apsiskaičiavau“, – teisme, duodamas parodymus, prisipažino I.Molotkovas.
Pirmosios vagystės metu parduotuvei padaryta 157,98 Eur žala, o antrąjį kartą I.Molotkovas kėsinosi pagrobti 232,55 Eur vertės turtą.
Bylą išnagrinėjęs teisėjas Ramūnas Keidūnas skyrė I.Molotkovui 45 parų areštą. Tai buvo jau 19-as teistumas vaikino karjeroje.
„Teismas daro išvadą, kad nusikalstamų veikų darymas yra kaltinamojo pasirinktas gyvenimo būdas, jo antivisuomeninės nuostatos yra įsišaknijusios, be to, jo atžvilgiu atliekami kiti ikiteisminiai tyrimas“, – nuosprendyje pasisakė teisėjas, skirdamas bausmę.
Pagalbos laisvėje nesulaukė
15min jau anksčiau rašė, kad teisme I.Molotkovas aiškino, jog tik vogdamas galėjo išgyventi, nes kovą išėjęs iš pataisos namų jokios pagalbos nesulaukė.
„Išėjau iš įkalinimo įstaigos, nesulaukiau vapšie jokios pagalbos iš socialinių darbuotojų. Net nežinau, nuo ko reikėjo pradėt, – savo kelio pradžią laisvėje pasakojo jis. – Socialiniai darbuotojai man pasakė, kad po savaitės gausiu pinigų. Davė nuolatinį autobuso bilietą. Po savaitės davė 100 eurų. O kaip visą mėnesį išgyvent?“
Jis pridūrė, kad tuo metu Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas, todėl daug variantų jis neturėjo.
„Reikėjo man vogt. Per visą Lietuvą nuskambėjau labai garsiai, negaliu susirasti darbo“, – tęsė kaltinamasis.
Tačiau teisėjas pažymėjo, kad legaliai I.Molotkovas niekada ir nedirbo. Šis atsakė, kad turi daugybę skolų, todėl dirba tik nelegaliai, yra įgijęs tinkuotojo specialybę.
Klampina priklausomybė nuo narkotikų
Visus kaltinimus pripažinęs I.Molotkovas tvirtino, kad gailisi dėl įvykdytų vagysčių, bet kitaip pragyventi negalėjo.
„Reikia keisti gyvenimą, bet nėra motyvacijos, niekas neduoda motyvacijos keisti gyvenimą“, – kaltę dėl savo gyvenimo būdo kitiems, o ne sau vertė kaltinamasis.
Paklaustas, ar negali kreiptis į artimuosius pagalbos, I.Molotkovas tvirtino, kad yra visiškai vienas.
„Nei giminaičių, nei šeimos. Kai praeitą kartą sėdau, po 3 mėnesių motina mirė“, – sakė jis.
Jis atskleidė, kad daugiausia pinigų jam reikėdavo ne maistui, o narkotikams.
„Šiaip nuo 14-os metų vartoju. Anksčiau buvo heroinas, dabar fentanilis, – pasakojo jis. – 15–20 eurų į dieną kainuoja narkotikai.“
Jis pasakojo, kad narkotikus anksčiau pirkdavo tabore, tačiau ir dabar jų gauti nėra sudėtinga.
„Mieste yra daug. Dabar visus čigonus išvaikė iš taboro, tai jie mieste pardavinėja. Ir be jų yra kas pardavinėja“, – sakė jis.
I.Molotkovas sakė, kad bandė gydytis nuo priklausomybių, tačiau tai jam nepadėjo. Už grotų narkotikų gauti taip pat nebuvo problemiška.
„Ten gal daugiausia savaitę kokią nevartoji“, – tvirtino jis.
Spėjo padaryti ir daugiau nusikaltimų
Beje, mažiau nei pusmetį laisvėje prabuvęs I.Molotkovas spėjo prisidirbti ir rimčiau. Šiuo metu policijoje atliekamas ne vienas ikiteisminis tyrimas, kur įtariamasis yra būtent jis.
„Du ikiteisminiai – dėl vagystės ir sukčiavimo“, – sakė jis, tačiau teisėjas jo paklausė, ar tikrai tik du.
„A, jo, dar plėšimas“, – prisiminė I.Molotkovas.
Bylą kontroliuojanti prokurorė prašė kaltinamajam skirti 35 parų arešto bausmę.
O I.Molotkovą ginantis advokatas tiesiog prašė skirti kuo švelnesnę bausmę.
„Sudėtingai Igorio gyvenimas susiklostė. Be abejo, visi jam norėtume padėti, bet mūsų pastangų neužtenka, reikia ir to, kad pats Igoris prieitų prie išvados, kad būtina keisti gyvenimo būdą. Noriu tikėti, kad jis ras savyje jėgų keistis“, – baigiamojoje kalboje sakė P.Prialgauskas.
Bėglio ieškojo 3 tūkst. pareigūnų
2015 metų lapkritį du Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnai vežė I.Molotkovą atgal į Švenčionių policijos areštinę, tačiau gavę papildomą užduotį užvažiavo į Vilniaus miesto šeštąjį policijos komisariatą.
Policijos pareigūnams trumpam išlipus iš automobilio, I.Molotkovas, pasinaudodamas situacija, pagrobė automobilio priekyje paliktą automatinį ginklą su šovinių dėtuve.
Policijos pareigūnė, priėjusi prie galinių mašinos durelių ir jas atidariusi, pamatė į save nukreiptą ginklą.
I.Molotkovas reikalavo, kad policijos pareigūnė nekeltų sąmyšio ir sėstų į automobilį bei grasino panaudoti ginklą. Pareigūnė bandė nuraminti I.Molotkovą, o prie automobilio priėjęs jos partneris netrukus pabėgo slėptis į komisariato pastatą. Paskui jį pasišalino ir policininkė.
O kaltinamasis, išlipęs iš automobilio per priekines duris, pabėgo.
Bėglio paieškai mestos didžiulės policijos pajėgos. Policijos duomenimis, tą vakarą I.Molotkovo ieškojo apie 3 tūkst. pareigūnų, pasitelktas pasieniečių sraigtasparnis, budėjo policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“. Jis po penkių valandų rastas savo namuose Pelesos gatvėje.
I.Molotkovas su savimi pagrobto ginklo neturėjo. Netrukus po sulaikymo jis parodė vietas, kuriose paslėpė automatinį ginklą su šovinių dėtuve bei antrankius.
Po I.Molotkovo pabėgimo apie atsistatydinimą pranešė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, kuris sulaukė prezidentės Dalios Grybauskaitės kritikos tiek dėl įvykusio incidento, tiek dėl netinkamo valstybės vadovų informavimo apie paieškos operaciją.
Vėliau po pokalbio su premjeru Algirdu Butkevičiumi S.Skvernelis nusprendė likti poste.