Šiaulių apylinkės teisme nuteisti iš moterų tūkstančius eurų išvilioję sukčiai

Rugpjūčio 17 d. Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį telefoninių sukčių byloje, kurioje kaltinamieji iš devynių pagyvenusių moterų apgaule paėmė pinigus. Trys kaltinamieji – nuteisti, vienas – išteisintas. Nusikaltimai įvykdyti Šiauliuose. 
Eurai
Eurai / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Griežčiausia bausmė skirta 5 kartus teistam 22 m. V.V. Pravieniškių pataisos namuose bausmę atliekančiam kaltinamajam teismas skyrė 3 m. 6 mėn. laisvės atėmimo bausmę.

Minėta bausmė subendrinta su 2014 m. rugsėjo mėn. Šiaulių apylinkės teismo nuosprendžiu ir paskirta galutinė 4 m. laisvės atėmimo bausmė.

Moterys patikėdavo ir pačios atėjusiems sukčiams atiduodavo savo santaupas: mažiausia suma – 1500 Lt (434,43 Eur), didžiausia – 10 tūkst. Lt ( 2896,20 Eur).

Teismas dviem kaltinamiesiems vadinamiesiems vykdytojams 21 m. T.J. ir 20 m. D.A. skyrė vienodas bausmes: laisvės atėmimą 8 mėn.

Abiem paskirtos bausmės vykdymas atidėtas 1 m. Nurodytą laiką jie turės mokytis arba dirbti, užsiregistruoti darbo biržoje.

20 m. D.L. išteisintas, nesant jo veikoje nusikaltimo požymių. Kaltinamieji nukentėjusiosioms turės atlyginti turtinę ir neturtinę žalą.

Griežčiausia bausmė skirta V.V. todėl, kad jis, būdamas pilnametis, kelis kartus teistas, neišnykus teistumui, į nusikalstamas veikas įtraukė ir kurstė nepilnamečius.

V.V. nusikalto, būdamas organizuotos grupės nariu, vadinamuoju padėjėju-kurstytoju. Kaltinamasis padarė 7 nusikalstamas veikas, kurios priskiriamos apysunkių nusikaltimų kategorijai.

Teismas konstatavo, kad kaltinamieji D.A. ir T.J. nusikalto bendrininkų grupėje. Teismas, skirdamas bausmes, atsižvelgė į tai, kad T.J. ir D.A. yra neteisti, abu dirba, charakterizuojami teigiamai, atlygino dalį žalos nukentėjusiosioms.

Teismas nustatė, kad nusikaltimai įvykdyti Šiauliuose nuo 2013 m. spalio iki 2014 m. kovo vidurio. Kaltinamieji, gavę nenustatyto asmens nurodymus telefonu, ėjo pas pagyvenusias moteris paimti sutartos pinigų sumos.

Visų nusikaltimų scenarijus panašus: nenustatytas asmuo paskambindavo šiaulietėms ir pasakodavo apie neva jų artimiems žmonėms – anūkui, draugei, sūnėnui ar kaimynei – atsitikusią nelaimę ir prašydavo pinigų.

Skambinę nenustatyti asmenys apsimesdavo ne tik pažįstamais, bet ir policijos pareigūnais. Moterys patikėdavo ir pačios atėjusiems sukčiams atiduodavo savo santaupas: mažiausia suma – 1 500 Lt (434,43 Eur), didžiausia – 10 tūkst. Lt ( 2 896,20 Eur).

Dalį pinigų pasiimdavo vykdytojai ir padėjėjas-kurstytojas, likusią sumą atiduodavo nenustatytiems asmenims. Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs