Vienas ikiteisminis tyrimas dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo pradėtas Palangos centre, Jono Basanavičiaus gatvėje, veikiančiame viename didžiausių naktinių klubų, kuriame, kaip įtariama, darbuotojams buvo mokamas neoficialus atlyginimas vokeliuose, siekiantis nuo 100 iki 500 eurų. Daugiau kaip pusės šio klubo darbuotojų darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose buvo įrašyta, kad jie, administracijai leidus, neatvyko į darbą. Tačiau realiai naktiniame klube jie dirbo ir gaudavo neapskaitytą atlyginimą grynaisiais pinigais.
BNS žiniomis, tai – „Laukinių vakarų salūnas“.
Pirminiais duomenimis, birželio mėnesį 30 iš 44 baro darbuotojų žiniaraščiuose buvo nurodyta, kad jie visą mėnesį oficialiai su vadovybės leidimu neatvyko į darbą, o liepos mėn. realiai dirbo 33 iš 52 asmenų, tačiau darbo žiniaraščiuose buvo įrašoma, kad jie nedirba. Įtariama, kad darbuotojams buvo mokamas ne tik neoficialus atlyginimas, bet ir vengiama mokėti socialines įmokas už dirbančiuosius.
Šiame naktiniame klube finansinės machinacijos tiriamos ne pirmą kartą. Prieš metus FNTT Klaipėdos apygardos valdybos tyrimas atskleidė, kad ankstesni naktinio klubo savininkai darbuotojams atlyginimus mokėjo vokeliuose. Paskaičiuota, kad buvę naktinio klubo savininkai išvengė sumokėti beveik 17 tūkst. eurų mokesčių. Ši suma savanoriškai atlyginta tik ikiteisminio tyrimo metu.
Buhalterinė apskaita apgaulingai galėjo būti tvarkoma ir Klaipėdoje, Danės krantinėje, veikiančiame restobare, BNS žiniomis, „Coco“ bare-restorane.
Įtariama, kad per pusantrų veiklos metų savininkai galėjo neapskaityti daugiau nei 100 tūkst. eurų, gautų už svečių maitinimą. Duomenys rodo, kad viešojo maitinimo įstaigoje, naudojantis kompiuterine kasos sistema, buvo pakeičiama informacija apie gaunamas pajamas. Iš lankytojų gauti grynieji pinigai nebuvo įtraukiami į apskaitą, nes, pasinaudojus kompiuterine sistema, buhalterijoje buvo fiksuojama, kad klientas atsiskaitys banko pavedimu. Įtariama, kad šiomis neapskaitytomis lėšomis restobaro darbuotojams galėjo būti mokami per mėnesį nuo 100 iki 900 eurų siekiantys atlyginimai vokeliuose.
Trečiasis ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl Mingės kaime veikiančios kaimo turizmo sodybos, BNS žiniomis, „Mingės egzotikos“. Įtariama, kad apgaulingai tvarkant apskaitą per 3 mėnesius galėjo būti nuslėpta iki 30 tūkst. eurų pajamų, o darbuotojams iš šių lėšų mokėtas neoficialus atlyginimas.
Dar vienas ikiteisminis tyrimas yra atliekamas dėl Šventojoje ir Palangoje veikiančios bendrovės, turinčios aštuonias greitojo maisto užkandines ir valgyklą. Šis ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus Valstybinės mokesčių inspekcijos informaciją, kad viešojo maitinimo įstaigose ne visos gautos pajamos būdavo apskaitomos kasos aparatais, klientams neišduodami čekiai.
FNTT Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai tęsia atliekamus ikiteisminius tyrimus dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo minėtose viešojo maitinimo įstaigose. Tyrimus organizuoja ir jiems vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.