„Ketvirtadienio dieną, perpiet, paplūdimyje pagavome girtą mamą ir tėvą. Buvo mažametis vaikas. Gal šešiametis. Gelbėtojai pastebėjo, kad berniukas vienas, be suaugusiųjų priežiūros, maudosi vandenyje. Priėjo gelbėtojas įspėt tą vaiką ir paklausti, kur jo tėvai. Mažasis sako: „Einam, parodysiu.“ Priėjo gelbėtojas prie tėvų, o šie – girtutėliai. Mama „lūžusi“.
Pradėjo šaukti ant gelbėtojo, vos muštis nepuolė. Buvo iškviesta pagalba. Kiti gelbėtojai atvyko iš posto, aš pats atvažiavau. Pradėjau tą girtą tėvą filmuoti. Jis pradėjo ant manęs šūkauti. Nekalbėjo, vien keiksmažodžiai liejosi. Iškvietėme policiją. Ši išsivežė porelę ir vaiką“, – įvykį 15min nupasakojo J.Pirožnikas.
Pasak jo, mažamečio motina vos stovėjo ant kojų, vis griuvo. Šaukė „kur tas mano vaikas?“ O vaikas visą tą laiką stovėjo šalia.
Pasak jo, mažamečio motina vos stovėjo ant kojų, vis griuvo. Šaukė „kur tas mano vaikas?“ O vaikas visą tą laiką stovėjo šalia.
„Vyro prašė pasakyt mums, kad jie nėra girti. Į tai tas kartu su ja buvęs vyriškis atšovė: „Mes ne pliaže gėrėme, mes bare gėrėme. Ko tu nori?“ Ir pasiuntė toli. Neva mes, gelbėtojai, kišamės ne į savo reikalaus. Turėtų atimti tą vaiką iš jų, turėtų tėvai vaikščioti į kursus. Nesinorėtų, kad tokių istorijų daugiau būtų“, – teigė Palangos gelbėtojų vadas.
Vėliau jis informavo, kad Vaiko teisių apsaugos tarnyba vaiką perdavė močiutei.
Kaip 15min penktadienio rytą informavo Klaipėdos apskrities policija, dar prieš gelbėtojų pranešimą į pareigūnus kreipėsi vaiko močiutė. Moteris bandė užbėgti įvykiams už akių – jaudinosi dėl galimos anūko nepriežiūros.
„Pagal mūsų turimą informaciją, į policiją kreipėsi vaiko močiutė. Pranešė, kad 10-mečio berniuko mama su vaiku atvykusi iš Kauno ne pirmą dieną vartoja alkoholį, vaikas neprižiūrimas.
Vėliau, 13.51 valandą, gautas gelbėtojų pranešimas, kad paplūdimyje neblaivi moteris su vaiku“, – penktadienio įvykių seką nupasakojo Klaipėdos apskrities policijos atstovė spaudai Andromeda Grauslienė.
Ji patikino, kad kartu su moterimi ir vaiku pliaže buvęs vyras nėra berniuko tėvas ar moters sutuoktinis. Berniuko motina atvežta į komisariatą, kur jai buvo nustatytas net 2,83 prom. girtumas. Vaikas perduotas močiutei, apie įvykį pranešta Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistams.
„Už tai, kad pasirodė girta viešoje vietoje, moteriai skirta 30 eurų bauda, už vaiko nepriežiūrą – įspėjimas“, – informavo A.Grauslienė.
Ar tokios pat baudos sulaukė ir girtas viešoje vietoje pasirodęs vyras, policija informacijos nesuteikė. Neaišku, ir koks girtumo laipsnis jam buvo nustatytas.
Pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovės spaudai Vaivos Arnašės, rugpjūčio 2 dieną 14.32 valandą gautas pranešimas apie neblaivius tėvus, girtaujančius 10-ties metų vaiko akivaizdoje. Pareigūnai, jos teigimu, minėtus asmenis ir vaiką pristatė į Palangos miesto policijos komisariatą.
„Vaiko teisių apsaugos specialistams nuvykus į įvykio vietą buvo išsiaiškinta, kad motina – 37-erių metų Kauno miesto gyventoja. Jos sūnui – 10 metų. Pasak berniuko, kartu buvęs vyras nėra jo tėvas. Policijos komisariate moteriai nustatytas 2,8 promilės girtumas. Berniukas perduotas iš Kauno miesto atvykusiai močiutei.
Vaiko teisių apsaugos specialistai užpildė grėsmės vaikui lygio nustatymo anketą. Vaikui buvo nustatytas pirmas grėsmės lygis. Atsižvelgus į tai, kad berniukas ir jo mama yra Kauno miesto gyventojai, visa informacija šiandien bus perduota Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriui pagal šeimos gyvenamą vietą. Teritorinis skyrius priims sprendimus tolesnių veiksmų šeimai atžvilgiu“, – penktadienį 15min teigė V.Arnašė.
Ji paaiškino, kad grėsmės vaikui lygiai yra du. Lygius skiriantis požymis – grėsmė vaiko saugumui sveikatai ir gyvybei. Pirmasis grėsmės vaikui lygis nustatomas, kai pažeistos vaiko teisės, tačiau nėra grėsmės vaiko saugumui, sveikatai ir gyvybei. Antrasis – kai yra grėsmė vaiko saugumui, sveikatai ir gyvybei.
Nustačius pirmąjį grėsmės vaikui lygį, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritorinių skyrių specialistai inicijuoja atvejo vadybininko paskyrimą. Atvejo vadybininkas pagal nustatytą tvarką atlieka šeimos poreikių pagalbai vertinimą bei organizuoja atvejo nagrinėjimo posėdį, kuriame yra sudaromas pagalbos planas šeimai.
Policijos komisariate moteriai nustatytas 2,8 promilės girtumas. Berniukas perduotas iš Kauno miesto atvykusiai močiutei.
Nustačius antrąjį grėsmės vaikui lygį, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritorinių skyrių specialistai inicijuoja atvejo vadybininko paskyrimą bei Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos mobiliosios komandos sudarymą.
„Nustatant grėsmės vaikui lygį, atsižvelgiama į grėsmės vaikui lygio vertinimo metu nustatytą informaciją apie esamus grėsmės vaikui rizikos veiksnius bei kriterijus, nustatytus Grėsmės vaikui lygių kriterijų ir grėsmės vaikui lygio nustatymo tvarkos aprašo 1 ir 2 prieduose. Vertinant grėsmės vaikui lygį, tuo pačiu metu vertinama vaiko, jo šeimos narių, su juo gyvenančių asmenų ir (ar) kitų asmenų, specialistų pateikta informacija apie galimus vaiko teisių pažeidimus“, – teigė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė spaudai.
Specialistai, įvertinę vaiko funkcionavimo rizikos veiksnius bei rizikos veiksnius, susijusius su vaiko atstovais, tėvystės įgūdžiais ir bendravimu (santykiu su vaiku) bei socialine aplinka arba nustatę, kad vaiko tėvai ar kiti vaiko atstovai pagal įstatymą nesiima reikiamų veiksmų vaiko saugumui užtikrinti ir taip sudaro sąlygas atsirasti grėsmei vaiko sveikatai ar gyvybei, nustato antrąjį grėsmės vaikui lygį ir kreipiamasi į teismą dėl vaiko paėmimo iš tėvų arba kitų atstovų pagal įstatymą leidimo išdavimo.