Balandžio 23 d. vakare šalia pušyno gulintis 25-erių metų panevėžietis Justinas Skauda buvo rastas jau be gyvybės ženklų. Ekspertai nustatė, kad jis mirė nuo daugybės smūgių, patyrė galvos traumą ir praradęs sąmonę užspringo savo krauju.
Panevėžio apskrities VPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimų valdybos pareigūnams prireikė mažiau nei dviejų parų, kad nustatytų ir sulaikytų įtariamuosius, to paties rajono gyventojus Nedą Braždžiūną (gim. 1997 m.), Aidą Kiuberį (1999 m.) ir Gytį Januškevičių (1999 m.).
Už grotų pasiuntė du iš trijų
Išnagrinėjęs nužudymo bylą Panevėžio apygardos teismas už grotų pasiuntė du kaltinamuosius – Nedą Braždžiūną ir Aidą Kiuberį. N.Braždžiūnui teismas skyrė 11 metų ir 6 mėnesių bausmę, o A.Kiuberiui – 8 metų ir 6 mėnesių bausmę. Jie kalės pataisos namuose. Realios laisvės atėmimo bausmės išvengė tik Gytis Januškevičius. Jam paskirta dvejų metų lygtinė bausmė. Vaikiną teismas įpareigojo mokytis arba dirbti bei būti namuose nuo 22 iki 7 valandos.
Teismas taip pat tenkino ir nužudyto Justino Skaudos artimųjų ieškinius. Iš viso iš N.Braždžiūno ir A.Kiuberio priteista daugiau nei 30 tūkst.eurų.
„Tikslo nužudyti jie neturėjo ir tai nekonstatuota. Tačiau pats veiksmų pobūdis leidžia manyti, kad buvo ketinimas ir siekis neapibrėžtų tikslų. Niekas negalvojo, kuo viskas baigsis. O baigėsi žmogaus mirtimi, kuris mirė dėl smūgiais sukelto kraujavimo ir uždusimo. Tai irgi labai ypatingos, neeilinės aplinkybės, ką teismas ir konstatavo“, – sakė nuosprendį kaltinamiesiems skaitęs teisėjas Valdas Ciesiūnas.
Puolė dėl įžeistų ambicijų ir skolos
Nagrinėjant bylą ir klausant proceso dalyvių parodymų paaiškėjo, kad visi trys kaltinamieji laiką leido prie Rožyno rajone, Saulėtekio gatvėje, esančios parduotuvės, kur ir sutiko nukentėjusiuosius – taip pat į parduotuvę užėjusius J.Skaudą ir Karolį B.
Pasak G.Januškevičiaus, nukentėjusieji neva buvo apgirtę. Tuomet J.Skauda G.Januškevičiui užsiminė apie tai, kad A.Kiuberis jam skolingas ir paklausė: „kada tas asilas grąžins skolą?“. Šią frazę girdėjo G.Januškevičius ir N.Braždžiūnas. Pats A.Kiuberis tuo metu sėdėjo automobilyje.
Po trumpo pokalbio dviejų kompanijų keliai išsiskyrė – nusipirkę butelį alkoholio kaltinamieji patraukė pas N.Braždžiūną ir ten girtavo. Trijulei besėdint kalba vėl pasisuko apie A.Kiuberio skolą J.Skaudai. A.Kiuberis pasakė, kad skolos neatiduos. Tačiau po valandos girtavimo A.Kiuberis apsigalvojo ir nusprendė, kad reikia susitikti su J.Skauda ir neva skolą atiduoti – paskambino J.Skaudai ir pakvietė susitikti. Tačiau susitikimo tikslas buvo visai kitoks – pamokyti J.Skaudą už A.Kiuberio atžvilgiu ištartą žodį „asilas“.
Prieš einant susitikti su J.Skauda, visa trijulė persirengė kitais rūbais, apsimovė pirštines. N.Braždžiūnas iš kambario paėmė kirvio kotą primenančią lazdą.
Kaltinamieji paskambino J.Skaudai ir pakvietė susitikti, nes neva A.Kiuberis nori grąžinti skolą. Trijulė poziciją užėmė pušyne prie Miško gatvės. Tuomet jie išgirdo rėkaujantį J.Skaudą, kuris ėjo su Karoliu B. Trijulė puolė gatve einančias aukas ir ėmė smūgiuoti lazda, kojomis, rankomis. G.Januškevičius puolė Karolį B., o A.Kiuberis ir N.Braždžiūnas – J.Skaudą.
Po muštynių kaltinamieji pasišalino ir vėl sugrįžo pas N.Braždžiūną į namus, nusirengė nusikaltimo metu dėvėtus rūbus. Netrukus trijulė internete aptiko naujienas, kad prie Miško gatvės rastas negyvas žmogus, o vėliau lyg niekur nieko išsiskirstė namo.
Tikėdamiesi, kad nebus nubausti, kitą dieną visi trys kaltinamieji lyg niekur nieko atėjo į nužudymo vietą bei uždegė žvakes nužudytam J.Skaudai bei su ten buvusiais kitais asmenimis kalbėjo apie tai, koks žiaurus yra gyvenimas.