Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Paniką sėjusiam ir grėsmę aplinkiniams dėl COVID-19 kėlusiam D.Armaliui – baudžiamoji byla

Sulaikiusi ir į Abromiškių reabilitacijos ligoninę uždariusi Lazdijų gyventoją, kuriam buvo diagnozuotas koronavirusas, policija už pabėgimą nuo medikų bei grėsmės visuomenei sukėlimą Domininko Armalio atžvilgiu ėmėsi ikiteisminio tyrimo: vyriškiui, kuomet pasveiks, gali grėsti bauda arba netgi nelaisvė.
Domininkas Armalis
Domininkas Armalis / Alytaus VPK ir 15min nuotr.

Ketvirtadienį dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo gaudytam lazdijiečiui D.Armaliui yra iškelta byla pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 277 str. 2-ąją dalį, penktadienį informuoja Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Eglė Kačinskienė.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, liepos 23 d. 10 val. 9 min. policijoje gautas pranešimas, kad apie 9 val. Kaune, iš ligoninės infekcinio skyriaus pasišalino COVID-19 sergantis vyras (gimęs 1966 m.), kuris buvo pristatytas medikams liepos 20 d.

Pareigūnai skelbė respublikinę bėglio paiešką, kol apie 16 val. Lazdijų r., ties Straigių kaimu, D.Armalis buvo sulaikytas einantis pėsčias. Vyras pristatytas į Abromiškių reabilitacijos ligoninę. Netrukus pradėtas ir ikiteisminis tyrimas.

Suprasti akimirksniu

  • BK 277-ojo straipsnio „Kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimas“ 1-oji dalis numato: Tas, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienų metų.

15min primena, kad kilus koronaviruso pandemijai, ši aktualija BK norma pavasarį buvo griežtinama. Anksčiau Baudžiamojo kodekso 277 straipsnio 2 dalis nustatė, kad „tas, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga infekcine liga, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu“.

Kaip žinoma, būtent šią švelnesnę normą dar spėta pritaikyti vienai vilnietei, kuri buvo pasielgusi panašiai, kaip lazdijietis – pasišalino iš Santaros ligoninės ir kone per visą sostinę vyko viešuoju transportu į savo namus Vilniaus Vilkpėdės seniūnijoje.

Primintina, kad pagal šią Baudžiamojo kodekso straipsnio nuostatą, baudžiamoji atsakomybė gali būti taikoma asmeniui, jeigu:

1) jis serga (arba yra užsikrėtęs);

2) medicinos įstaigos šią ligą (užsikrėtimo faktą) jam jau nustatė ir apie ligą jį informavo;

3) medicinos įstaigos jį yra įspėjusios, kokių apsaugos priemonių jis privalo laikytis bendraudamas su kitais asmenimis.

Atkreiptinas dėmesys, kad šiuo atveju nereikia, kad kiltų realios pasekmės, užtenka, kad tokiais savo veiksmais asmuo sukeltų pavojų užkrėsti kitus žmones.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos