Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Sauliaus Daunoravičiaus tirtose ir perduotose nagrinėti apygardos teismui nusikaltimų žmogaus gyvybei baudžiamosiose bylose mirtinos egzekucijos dalyviai buvo kaltinami nusikalstamos grupuotės subūrimu, tyčiniu asmens persekiojimu, šaunamojo ginklo ir kito, skirto sužalojimui, panaudojimu, tyčiniu nužudymu kankinant.
Abu kaltinamieji, siekdami išvengti bausmių, mėgino pasislėpti užsienyje, bet buvo surasti ir pargabenti: G. G. byla buvo išskirta ir perduota teismui pernai vasarą, V. P. buvo perduotas teismui kartu su bendrininkais prieš dvejus metus rudenį, tačiau pažeidė jam paskirtą kardomąją priemonę ir pasislėpė.
2009 metų sausio 5 d. vakarą 25 metų panevėžietis, automobiliu išvykęs į paskaitas Kauno technologijos universiteto Panevėžio institute, bendraamžių buvo persekiojamas miesto gatvėmis ir užpultas sankryžoje netoli Kristaus Karaliaus Katedros. Užpuolikų smurto ir kelių šūvių sunkiai sužalotas vaikinas sausio 12 d. mirė ligoninėje.
Įžūlus organizuotos grupės bendrininkų smurto išpuolis, pasibaigęs dramatiška atomazga – jauno žmogaus mirtimi, sujaudino miesto visuomenę, todėl Panevėžio apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokurorai kartu su kolegomis – Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnais padėjo daug pastangų siekdami atskleisti šį sudėtingą rezonansinį nusikaltimą.
Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, atlikę ikiteisminį tyrimą, šią nusikaltimų žmogaus gyvybei baudžiamąją bylą apygardos teismui perdavė užpernai rudenį – 2010 metų rugsėjo 17 d., tačiau jos nagrinėjimas užtruko, nes teisiamieji įvairiais būdais siekė vilkinti procesą.
Sausio 11 d. paskelbtu nuosprendžiu grupė jaunų panevėžiečių, surengusių mirtį prikvietusią egzekuciją, pripažinti kaltais ir nuteisti penkiolikos, keturiolikos, septynerių metų ar švelnesnėmis laisvės atėmimo ir kitomis bausmėmis.
Įstatymas už nusikaltimą žmogaus gyvybei – nužudymą sunkinančiomis aplinkybėmis numato laisvės atėmimo bausmę nuo 8 iki 20 metų, arba iki gyvos galvos.