„Toks elgesys netoleruotinas, kadangi tomis dienomis minėtose vietose vyko masiniai renginiai. Jeigu būtų reikėję evakuoti žmones, būtų kilęs didelis chaosas“, – sakė per mažiau nei parą bylą išnagrinėjęs Kauno apylinkės teismo teisėjas Audrius Meilutis.
Nors įstatymas už šiuos nusikaltimus numatė ir švelnesnes bausmes – viešuosius darbus, baudą ar laisvės apribojimą, tačiau, anot teisėjo A.Meilučio, šios bausmės šiuo konkrečiu atveju yra per švelnios, būtų neefektyvios ir realiai neįgyvendinamos todėl, kad A.Boguckis neturi nei pajamų, nei nuolatinės gyvenamosios vietos. O viešieji darbai jam buvo paskirti ir už anksčiau padarytus nusikaltimus, tačiau jis jų nevykdė, todėl rašant šį nuosprendį visuomenės labui neišdirbtos valandos buvo įskaičiuotos į šiuo nuosprendžiu paskirtą bausmę.
Į teismo posėdį atvykęs A.Boguckis dėl padaryto nusikaltimo gailėjosi, teigė, kad daugiau taip nesielgs. Kodėl melagingai telefonu pranešė apie visuomenei gresiantį pavojų, 35-erių vyras paaiškinti negalėjo. Anot jo, tai – nesaikingo alkoholio vartojimo pasekmė. Vyras prisipažino išgėręs pusantro butelio degtinės ir alaus. Jis netgi įžvelgė šviesiąją sulaikymo pusę – areštinėje gauna pavalgyti.
Pastovios gyvenamosios vietos neturintis kaunietis lapkričio 23–24 d. telefonu „Nokia 1110i“ paskambino bendruoju pagalbos telefono numeriu ir melagingai pranešė, kad Kauno prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ padėjo sprogmenis. Nepraėjus nė valandai A.Boguckis dar kartą paskambino bendruoju pagalbos telefonu ir pasakė, kad ir „Akropolyje“, ir „Žalgirio“ arenoje, kurioje turo metu vyko Eurolygos rungtynės tarp Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos srities „Chimki“ komandų, padėti sprogmenys.
Į įvykio vietas iškviestos specialiosios tarnybos civilinių ieškinių teismui nepateikė.
Šį nuosprendį per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos galima skųsti Kauno apygardos teismui.