Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Per pusmetį dėl korupcijos įkliuvo aštuoni VSAT pareigūnai

Su korupcija kovojantys bei jos prevenciją vykdantys Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai daugiausiai dėmesio ir toliau skirs dviem svarbiausioms problemos eliminuoti. Tai – nesąžiningų kolegų kyšininkavimas bei vadinamąją „žaliąją“ sieną su Baltarusija saugančių pasieniečių piktnaudžiavimas tarnyba talkinant rūkalų kontrabandininkams. Neliks pamirštos ir kitos tarnybos veiklos sritys, kuriose neapsieinama be VSAT imuniteto padalinių pagalbos – viešųjų pirkimų kontrolė, tarnybinės drausmės stiprinimas, prevenciniai mokymai pasieniečiams, išorės grėsmių mažinimas ir panašiai.

Be to, surinkta informacija apie kelias dešimtis VSAT darbuotojų, kurie galimai vykdė tam tikras korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Tokie asmenys buvo kviečiami profilaktiniams pokalbiams su imuniteto padalinių pareigūnais. Šių metų pirmąjį pusmetį po tokių pokalbių tarnybą savo noru paliko 8 darbuotojai.

VSAT operatyviai reaguoja ir į pastarojo meto geopolitinę situaciją. 

Reglamentuota tarnybos pareigūnų ir darbuotojų išvykų į užsienio valstybes, išskyrus NATO, Europos Sąjungos ir Šengeno erdvės šalis, tvarka. Ji parengta atsižvelgiant į grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo apžvalgas, kurias ruošė Valstybės saugumo departamentas ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas.

2015 m. per pirmąjį pusmetį nustatyti 4 atvejai, kuomet buvo mėginama verbuoti VSAT pareigūnus. Pernai tokių atvejų buvo 6.

Tokios tvarkos parengimą paskatino ir pastaruoju metu suaktyvėjusi užsienio valstybių žvalgybos ir saugumo tarnybų veikla pasieniečių atžvilgiu bei siekis apsaugoti valstybės interesus, nepadaryti žalos tarnybai, darbuotojams ir jų artimiesiems.

Įsigaliojus šiai tvarkai, į užsienio valstybes vyko 130 VSAT darbuotojų: 32 – tarnybiniais tikslais, 98 – asmeniniais. Prieš keliones į užsienio valstybes konsultuoti 84 VSAT darbuotojai.

Per pusantrų metų 10 pasieniečių prisipažino, kad nusikaltėliai bandė juos užverbuoti

Šiemet per pirmąjį pusmetį nustatyti 4 atvejai, kuomet buvo mėginama verbuoti VSAT pareigūnus. Pernai tokių atvejų buvo 6.

Per pirmąjį šių metų pusmetį VSAT imuniteto padaliniai taip pat patikrino 325 asmenis, ketinusius mokytis Pasieniečių mokykloje, studijuoti Mykolo Romerio universitete ar įsidarbinti VSAT. Vienuolikai tokių asmenų patikrinimų rezultatai buvo nepalankūs ir durys į sienos apsaugos sistemą jiems užtrenktos.

Korupcijos prevenciją vykdantys pasieniečiai per pirmuosius šešis šių metų mėnesius įvertino 977 viešųjų pirkimų paraiškas bei, esant būtinybei, konsultavo jų rengėjus. Šiai sričiai ir toliau ketinama skirti padidintą dėmesį.
VSAT imuniteto padalinių pareigūnai taip pat tikisi visuomenės pagalbos. Asmenims už suteiktą itin vertingą informaciją apie nusikalstamas veikas ekonomikai, verslo tvarkai ar finansų sistemai, korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas teisės aktai numato atlygį iki 14 tūkstančių eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų