Policija „purtė“ 180 tūkst. eurų nuslėpusią siuntų išvežiojimo įmonę: kratos atliktos 62-uose automobiliuose

Birželio 15 dieną Kauno apskrities policijos ekonominius nusikaltimus tiriantys pareigūnai atliko kratas siuntų išvežiojimo įmonėje, kuri, kaip įtariama, laikotarpiu nuo 2019 m. sausio 1 d. iki 2020 m. gegužės 7 d. į valstybės biudžetą nesumokėjo apie 180 tūkst. eurų.
Policija atliko kratas Kaune bei Tauragėje veikiančioje siuntų išvežiojimo įmonėje
Policija atliko kratas Kaune bei Tauragėje veikiančioje siuntų išvežiojimo įmonėje / Kauno apskrities policijos nuotr.

Gegužės 13 d. buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 220 str. 2 d. (dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo) bei 222 str. 1 d. (dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo).

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad uždarosios akcinės bendrovės, kurios veikla - siuntų išvežiojimas, direktorius, gimęs 1951 metais, bei dar vienas darbuotojas, gimęs 1981 metais, abu anksčiau neteisti, apgaulingai tvarko bendrovės buhalterinę apskaitą, siekdami išvengti mokesčių dalį darbo užmokesčio darbuotojams moka „vokeliuose“, o atsiskaitymus už prekes bei paslaugas vykdo grynais neapskaitytais pinigais.

Į deklaracijas ir nustatyta tvarka patvirtintas ataskaitas, kitus dokumentus galimai buvo įrašomi žinomai neteisingi duomenys apie įmonės pajamas, pelną, turtą ar jų naudojimą.

Birželio 15 dieną Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su kolegomis iš Tauragės vyriausiojo policijos komisariato vykdė operaciją, kurios metu minėtos įmonės registracijos ir veiklos vykdymo vietose, Kaune ir Tauragėje, taip pat asmenų gyvenamosiose vietose bei 62-uose įmonės naudojamuose automobiliuose atliko kratas. Viename iš automobilių kratos metu rasta 16 737 eurai grynaisiais pinigais, kurie buvo sudėti į skirtingus vokus su darbuotojų maršruto numeriais. Sumos „vokeliuose“ svyravo nuo 100 iki 930 eurų. Apklausti 49 įmonės darbuotojai.

Už nusikalstamas veikas, numatytas Baudžiamojo kodekso 220 str. 2 d. (neteisingas duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimas) bei 222 str. 1 d. (apgaulingas apskaitos tvarkymas), gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai