Kaip rašoma Vilniaus policijos pranešime, gyventojai reiškė susirūpinimą, kad šiuos duomenis gali rinkti nusikalstamų kėslų turintys asmenys.
Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai nedelsdami pradėjo informacijos patikrinimą ir, bendraudami su skelbimą išspausdinusio leidinio redakcija, nustatė visas šio skelbimo atsiradimo aplinkybes. Pareigūnai atidžiai tyrė, ar skelbimo autorius nėra susijęs su vagystėmis iš patalpų, kitais nusikaltimus vykdančiais asmenimis.
Nustatyta, kad skelbimą išspausdinti užsakė įmonės, atliekančios būsto vidaus apdailą ir langų montavimą, vadovas. Jam kilo mintis ištirti galimybes gauti miesto gyvenamųjų namų laiptinių durų kodus, nes susilaukė reklamines skrajutes Vilniaus mieste platinančios įmonės atstovo telefoninio skambučio ir pasiūlymo pasinaudoti išskirtinėmis reklamos galimybėmis.
Reklaminių skrajučių platintojai gyrė teikiamų paslaugų efektyvumą, nes, pasak jų, turi Vilniaus daugiabučių namų laiptinių spynų kodus. Skelbimo iniciatorius policijai paaiškino, kad per keletą dienų nuo skelbimo išspausdinimo susilaukė griežtų, neigiamų žmonių atsiliepimų, o pasiūlymų parduoti informaciją apie laiptinės spynos kodą nėra gavęs nei vieno.
Atliktas operatyvus ir visapusiškas tyrimas Nusikaltimo nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnams leidžia konstatuoti, kad minėtas skelbimas neturi nieko bendro su nusikalstamais ketinimais.