Policija nustatė melagingai apie bombą Vilniaus oro uoste pranešusį nepilnametį

Melagingai apie sprogmenį Vilniaus tarptautiniame oro uoste ketvirtadienio vakarą pranešęs asmuo nustatytas, jis – nepilnametis, teigia policijos atstovai.
Po pranešimo apie sprogmenį evakuotas Vilniaus oro uostas 2015 m. kovo 19 d.
Po pranešimo apie sprogmenį buvo evakuotas Vilniaus oro uostas (2015 m. kovo 19 d.) / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Taip, asmuo nustatytas, jis yra nepilnametis. Jis, kiek man žinoma, šiuo metu dar nėra apklaustas, bet asmenybė jo nustatyta“, – BNS penktadienį priešpiet sakė Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Igoris Polikša.

Pasak pareigūno, byla perduota Antrojo policijos komisariato Oro uosto poskyriui.

Anot jo, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę. Už tai Baudžiamasis kodeksas numato viešuosius darbus arba baudą laisvės apribojimą, areštą.

Vis dėlto pareigūnas abejojo, ar nepilnamečiui bus skirta reali bausmė.

„Kokie gali būti nepilnamečio motyvai – manau, tai gali būti pokštas ar kvailumas“, – sakė I.Polikša.

Jis taip pat patvirtino, kad nepilnamečio tėvai turės atlyginti nuostolius tiek dėl oro uosto veiklos sutrikdymo, tiek dėl specialiųjų tarnybų iškvietimo.

Pranešimą apie neva padėtą sprogmenį oro uoste Bendrasis pagalbos centras gavo ketvirtadienio vakarą, po 20 valandos, evakuoti keli šimtai žmonių, vėlavo skrydžiai. Policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“ apieškojo oro uosto pastatą, bet nieko pavojingo neaptiko. Apie 22 val. 50 min. keleiviai vėl pradėti leisti į išvykimo ir atvykimo terminalus.

Kaip penktadienį informavo Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Gediminas Almantas, bendrovė dėl pranešimo patyrė didelės žalos.

„Kalba visuomet eina apie didžiulę žalą ir žymią sumą – visų pirma, oro uosto darbas buvo sustabdytas ir visi skrydžiai, vykę tuo metu, atidėti, mūsų keleiviai turėjo laukti lauke, kai buvo evakuoti dėl grėsmės saugumui. Kitų keleivių kurį laiką buvo paprašyta neišlipti iš nusileidusių lėktuvų. Finansiniai nuostoliai, kai sustabdoma visa oro uosto veikla, apima visų tarnybų patiriamus kaštus, aviakompanijų nuostolius dėl užlaikomų lėktuvų ir skrydžių vėlavimo, sutrikdytą antžeminio aptarnavimo įmonių veiklą. Į šį procesą įsitraukia visa eilė tarnybų ir organizacijų ir visos jos savo patirtus nuostolius išieškos iš grasintojo, kuriam dar visais atvejais yra taikoma ir baudžiamoji atsakomybė“, – pranešime spaudai cituojamas G.Almantas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų