Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas penktadienio vakarą suskubo išplatinti paneigimą „dėl socialiniuose tinkluose pasirodžiusios visuomenę klaidinančios informacijos.“
Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas, reaguodamas į socialiniuose tinkluose pasirodžiusią ir visuomenę klaidinančią informaciją, pažymi, kad paviešintose nuotraukose užfiksuotas policijos pareigūnas. Riaušių prie Seimo metu jis dalyvavo kaip dialogo grupės narys, pažymima paneigime.
„Facebook“ tinkle pasklidus teorijai apie minėto pareigūno tariamą prisidėjimą prie riaušių kurstymo, virtualioje erdvėje prasidėjo šio policininko „medžioklė“.
Dialogo grupės nariai, tai ‒ civiliais rūbais vilkėję pareigūnai, ant rankų ryšėję juosteles su užrašu „Dialogo grupė“. Viena iš pagrindinių policijos dialogo grupės funkcijų yra nustatyti masiniame renginyje konfliktuojančius asmenis, su jais bendrauti bei užkardyti galimus pažeidimus.
Socialiniuose tinkluose klaidingai nurodoma, kad užfiksuotas pareigūnas yra riaušių dalyvis, tačiau nei viename vaizdo įraše ar nuotraukose nėra fiksuoti jo veiksmai, nukreipti prieš pareigūnus ar riaušių dalyvius.
Teigiama, kad pirminis šios insinuacijos šaltinis buvo kažkoks anoniminis „Facebook“ profilis, tačiau atsakomybę už skleidžiamą informaciją ryžosi prisiimti paskyrą „Knygnešys Gyvai“ valdantis aktyvistas Antanas Kontrodas-Celofanas. Prieštaringai vertinamas verslininkas tiesioginės transliacijos metu papasakojo būtent tokį siužetą – kad šis pareigūnas galėjo būti riaušių provokatorius.
A.Kondrotas paviešino policininko vardą ir pavardę, telefono ekrane rodė jo nuotraukas.
„Facebook“ tinkle pasklidus teorijoms apie minėto pareigūno tariamą prisidėjimą prie riaušių kurstymo, virtualioje erdvėje prasidėjo šio policininko „medžioklė“, pasipylė įžeidimai ir raginimai su juo susidoroti.
Pareigūną šmeižianti informacija, už kurią yra numatyta atsakomybė, perduota atsakingiems asmenims, pažymima Vilniaus VPK penktadienį išplatintame atsakomajame pranešime.