Dažnai fiktyvius sandorius sudarinėja ir sukčiavimo būdu iš žmonių pasipelno transporto priemonių pardavėjais apsimetantys asmenys. Tačiau nuo sukčių nukenčia ir mažesnės vertės prekes perkantys asmenys, kurie sumokėję už kompiuterį, mobiliojo ryšio telefoną ar kitą daiktą, jo nesulaukia.
Telšių apskrities pareigūnai šiemet registravo 77 sukčiavimo atvejus. Iš jų, 9 atvejais, Telšių rajono gyventojai nukentėjo internetinėje erdvėje. Trys asmenys nuo internetinių sukčių nukentėjo į jų sąskaitas pervesdami dalį pinigų sumos už norimas įsigyti transporto priemones. Nukentėjusieji prarado nuo 150 iki 350 eurų.
Dar 150 eurų šiemet neteko ir dviratį internetu norėjęs įsigyti pilietis. Penki nukentėjusieji, kurie už prekes į nurodytas banko sąskaitas pervedė nuo 38 iki 400 eurų, taip pat nesulaukė savo daiktų: kompiuterių, mobiliojo ryšio telefonų, fotoaparato objektyvo, orinio šautuvo.
Pareigūnai ragina gyventojus būti budrius ir nepatekti į elektroninėje erdvėje sukčių rezgamas pinkles. „Nebūkite patiklūs ir nepervedinėkite pinigų į pardavėjų pateiktas banko sąskaitas, neįsitikinę, jog jos tikrai to asmens, kuris parduoda prekes. Pavedimus internetu darykite tik turėdami norimus daiktus arba tik tada, kai esate užtikrinti, kad daiktai jus tikrai pasieks. Pirkite tik iš patikimų žmonių ar internetinių parduotuvių“, – ragina Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.