Pasak Policijos departamento, ant antkapio abiejų pusių dažais buvo nupiešti Gediminaičių stulpai.
„Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 312 straipsnio 1 dalį, tai būtų kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos išniekinimas. Kadangi pradėtas ikiteisminis tyrimas, daugiau informacijos galima teirautis tik pas bylą kuruojantį prokurorą“, – BNS pirmadienį sakė Vilniaus yriausiojo policijos komisariato atstovė Dalia Petrauskienė.
Griežčiausia bausmė už šį nusikaltimą – laisvės atėmimas iki vienerių metų.
Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros Ketvirtojo nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus prokurorė Audronė Šukienė BNS sakė, kad įtariamųjų dėl šio nusikaltimo kol kas nenustatyta.
Apipaišytus kapus sekmadienį, apie 13 val., pastebėjo Visuomeninės Rasų draugijos globos pirmininkė.
Be to, Policijos departamentas pirmadienį pranešė apie dar vieną provokaciją – sekmadienį apie 16 val. 20 min. Vilniuje, Erfurto g., pastebėta, kad ant šv. Jono Bosko bažnyčios sienos aerozoliniais dažais nupiešti Gedimino stulpai.
Lenkijoje J.Pilsudskis aukštinamas dėl indėlio atkuriant nepriklausomą Lenkiją po Pirmojo pasaulinio karo, bet Lietuvoje jo atminimas yra kontroversiškas dėl Vilniaus krašto užgrobimo jėga.
A. Kubilius pasmerkė vandalizmą J. Pilsudskio širdies ir jo motinos kapo atžvilgiu
A.Kubilius pasmerkė vandališką incidentą, kurio metu buvo išniekintas J.Pilsudskio širdies ir jo motinos kapas Vilniaus Rasų kapinėse.
„Vienareikšmiškai smerkiu tokį vandalizmą. Neapykantos kurstymas turi būti stabdomas, nesvarbu kas tai darytų. Tikiuosi, kad teisėsauga ras kaltininkus ir jie bus deramai nubausti“, – pasakė A. Kubilius.
Užsienio reikalų ministras A.Ažubalis taip pat pasipiktino vandališkais išpuoliais
Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis pasipiktino vandalais, ištepliojusiais Šv. Jono Bosko bažnyčią ir išniekinusiais Vilniaus Rasų kapinėse esančius J.Pilsudskio širdies ir jo motinos kapus.
Ministro nuomone, kapų, paminklų ar maldos namų išniekinimas parodo kai kurių mūsų visuomenės narių nužmogėjimą, be to, tai yra rimtas signalas, kviečiantis susimąstyti ir atsimerkti Lietuvos teisėsaugą bei nemažą dalį parlamentarų, kurie jau daugiau nei metus vilkina ir siekia atmesti ministro pasiūlytas įstatymų pataisas dėl baudžiamosios atsakomybės už neleistinose vietose paišomus grafičius.
Pasak A.Ažubalio, pagarbos sau ir kitiems stokojančių bei deramai nedrausminamų vandalų grafičiai dažnu atveju maskuoja ir kursto nepagarbą žmogaus orumui, netoleranciją ir tautinę, rasinę ar etninę nesantaiką. Šiuo būdu dažai tampa ne tik dėme ant akmens, bet ir randu tautų santykiuose bei kartėliu visų geros valios žmonių širdyse. „Atsakomybė už viso to pasekmes tenka ne tik pažeidėjams, bet ir visiems, kurie stokoja ryžto užtikrinti deramas bausmes“, – savo kolegoms primena ministras.