Pareigūnų vertinimu, pernykščių papirkimų TOP-5 galėtų atrodyti taip:
1. Dvi moterys siekdamos papirkti pareigūnę, jos darbo kabinete kaip kyšį pasiūlė perleisti vienai jų priklausančio buto nuosavybės teisę, automobilį BMW ir kelionę į Turkiją už tai, kad ji pasinaudodama savo tarnybine padėtimi paleistų Klaipėdos apskrities VPK areštinėje laikomą 1 mėnesiui suimtą vienos iš moterų vyrą bei sumažintų jų namuose kratos metu rastų narkotinių medžiagų kiekį. Pasiūlyto kyšio suma – maždaug 35 000 eurų – didžiausia policijos istorijoje.
Sulaikytas vyras, siekdamas išvengti atsakomybės už grasinimą susidorojimu, policijos tyrėjai siūlė kyšį – dėžę su suknele.
2. Vilniuje, Vakariniame aplinkkelyje, pareigūnų sustabdytas vairuotojas (automobilį vairavo neblaivus (2,39 prom.) ir sukėlė eismo įvykį), pareigūnams kaip kyšį siūlė savo automobilį „Peugeot 206“ – tą patį, su kuriuo ir buvo sukeltas eismo įvykis.
3. Vilniaus r., Melekonių k., miško masyve, pareigūnų sustabdytas vairuotojas (motociklą vairavo neblaivus (1,32 prom.)), pareigūnams siūlė kyšį – tą patį savo motociklą „Yamaha“, įvertindamas 700 eurų ir mobiliojo ryšio telefoną.
4. Jurbarko r., Eimučių k., sustabdytas vairuotojas (automobilį vairavo neblaivus (3,72 prom.)), pareigūnams kaip kyšį padavė nuo kaklo nusiėmęs baltos spalvos grandinėlę, nuo piršto nusimovęs baltos spalvos žiedą ir mobiliojo ryšio telefoną.
5. Sostinės 5 policijos komisariato patalpose, sulaikytas vyras, siekdamas išvengti atsakomybės už grasinimą susidorojimu, tyrėjai siūlė kyšį – dėžę su suknele.
Gyventojai po truputį įsisąmonina, kad kyšis policijos pareigūnui nepadės, o tik pridarys daug problemų. Žinoma, vis dar turime ir nesąžiningų pareigūnų, kurie susigundo siūlomu kyšiu, tokius „pareigūnus“ eliminuojame iš sistemos, skelbia policija feisbuke.
Policininkai reziumuoja, kad piliečių socialinės apklausos rodo, kad kuo jie mažiau duodą kyšių policijos pareigūnams tuo jie labiau pasitiki Lietuvos policija.