Seimo antruosiuose rūmuose maitinimo paslaugas teikia įmonė „Taurakalnis“, kuri parlamentarams sudarė sąlygas ne tik išsinešti maistą, bet ir pavalgyti vietoje. Kai kas tokia galimybe pasinaudojo, nors karantino metu tai uždrausta.
Su įmonės vadove Viktorija Dūdiene nei ketvirtadienį, nei penktadienį telefonu susisiekti nepavyko.
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis plačiai situacijos nekomentavo, tik nurodė, kad visiems turi galioti vienoda tvarka.
Seimo pirmininko pavaduotoją Arvydą Nekrošių situacija supykdė, jis pasiūlė Seimo valdybai svarstyti galimybes nutraukti sutartį su karantino sąlygas pažeidusia įmone.
Griežtas buvo ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, kuris tvirtino, kad situaciją įvertins policija.
Penktadienį Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis 15min informavo, kad būtent tai šiuo metu ir yra daroma.
„Policija įvertins nufilmuotą medžiagą, visas aplinkybes ir priims sprendimą“, – informavo jis.
Sprendimas greičiausiai bus priimtas pasinaudojus praėjusios savaitės pabaigoje sugriežtintu Administracinių nusižengimų kodekso 45 str.
Čia numatyta atsakomybė už veikas, sukėlusias pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms karantino metu.
Pagal šį straipsnį baudomis nuo 500 iki 1500 eurų baudžiami karantino reikalavimus pažeidę piliečiai. Per savaitę iš viso jau skirta apie 600 nuobaudų karantino taisykles pažeidžiantiems asmenims.
Seime dirbusios valgyklos vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims gresia kur kas griežtesnė bausmė – nuo 1500 iki 5000 eurų. Tiesa, jei per pastaruosius metus įmonės atstovai nebuvo bausti administracine tvarka, jie gali išsisukti ir su puse minimalios baudos – 750 eurų.
Pasiteiravus R.Matonio, ar karantino metu dirbančių restoranų lankytojams gresia atsakomybė, šis atsakė neigiamai.
„Restoranas turi užtikrinti, kad nevalgytų vietoje, maistas gali būti tik išsinešimui“, – sakė R.Matonis.