Vilniečių ekipažas, darbą pradėjęs Tunelio gatvėje, vėliau su nežymėtu automobiliu ir naujausia stebėjimo įranga persikėlė į Užnemunės gatvę. Pareigūnai stabdė visus pažeidėjus, lėkusius daugiau nei leistina miesto teritorijoje. Per daugiau nei valandą buvo sustabdyti 5 vairuotojai, kurie viršijo leistiną greitį 20-30 km/val. ir daugiau. Visiems surašyti administracinių nusižengimų protokolai ir išrašytos nemenkos baudos. Visi prasižengę automobilių valdytojai buvo blaivūs.
Tarp pažeidėjų buvo vyras, su „Škoda“ lėkęs net 135 km/val. greičiu. Vyras vengė žurnalistų. „Volvo“ vairuotoja, sulaukusi 15 eurų baudos, gailėjosi, kad važiavo 97 km/val. greičiu.
Policijos pareigūnai išgirdo ne vieną seniai girdėtą pasiteisinimą. Štai „Volkswagen“ vairavęs vaikinas, išvydęs greičio matavimo prietaise užfiksuotą greitį, liūdnas grįžo atgal į savo automobilį. Teisinosi, jog atvažiavo iš toli, iš Šakių, ir skubėjo pas draugą. Žadėjo daugiau nebeskubėti.
„Greitis buvo 80 km/val., o dabar...“, – pradėjo teisintis dar vienas pažeidėjas, šįkart – BMW vairuotojas. Vėliau vyras prisipažino, jog lėkė net 130 km/val. greičiu. Linksmai nusiteikęs vairuotojas stipriai nenuliūdo gavęs baudą. Jam ji buvo skirta mažesnė, nes gailėjosi ir neturėjo kitų pažeidimų.
Kitas vairuotojas nustebęs žvelgė į pareigūnus: „Aš apskritai nevažiavau, o tik muzikos klausiausi“. Užfiksuota, kad jis lėkė 96 km/val. greičiu. Skirta 40 eurų bauda, nes anksčiau jau buvo prasižengęs.
„Kas šiais laikais neturi nuobaudų?“, – vėliau filosofiškai paklausė jis.
Didmiesčiuose kyšio siūlytojų – daugiau
Kalbinti pareigūnai teigė, jog greitai važiuojančių vairuotojų pasitaiko visuose Lietuvos regionuose.
„Lekiančiųjų daugiau ten, kur didesnis jų srautas“, – patikino pareigūnė.
Nors „susitarti“ bando vis mažiau vairuotojų, kyšį siūlančių vis dar pasitaiko.
„Didžiuosiuose miestuose bando tartis netgi dažniau nei kitur“, – pabrėžė pareigūnai.
Nauja įranga padeda surasti pažeidėjus dar geriau
Pareigūnai džiaugėsi, kad vairuotojus gali stebėti su geriausia įranga. Policijos reide buvo naudojamas „LaserCam“ greičio matuoklis, kuris leidžia greitį matuoti 2 km atstumu, dėl to jis užfiksuojamas vairuotojui dar nepamačius pareigūnų ir nesumažinus greičio.
Nors tokia įranga kainuoja apie 15 tūkst. eurų, ji padeda tiksliau nustatyti pažeidėjus, o visa surinkta informacija apie tai, ar vairuotojas segi diržą, naudojasi telefonu, koks jo greitis, valstybiniai numeriai yra įrašoma į vidinę atmintį, kur viskas saugoma ir perduodama teisėsaugos institucijoms.
Viršijus leistiną greitį 20 km/val. ir daugiau gresia baudos nuo 30 iki 90 eurų. Neturint ankstesnių pažeidimų bauda gali būti skiriama mažesnė.
Nustatyta daugiau nei pusšimtis KET pažeidimų
Priemonės metu iš viso nustatyti 64 KET pažeidimai, iš jų 42 leistino greičio viršijimo atvejai ir 22 kiti vairuotojų padaryti pažeidimai. 24 vairuotojai viršijo greitį nuo 21 iki 30 km/h, 15 vairuotojų nuo 31 iki 40 km/h, 1 – nuo 41 iki 50 km/h, 2 – daugiau kaip 50 km/h. Penktadienio vakarą informaciją išplatino Kauno policija.
Priemonės metu nustatytas vienas asmuo, neturintis teisės vairuoti, tačiau vairavęs transporto priemonę, vienam dviratininkui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,80 prom. Dar devyni vairuotojai užfiksuoti, kurie vairuodami naudojosi mobilaus ryšio priemonėmis, nesinaudodami laisvų rankų įranga. Taip pat nustatyta dar 10 kitų įvairių vairuotojų padarytų KET pažeidimų, susijusių saugos diržų segėjimu, automobilio priekinių ir šoninių stiklų tamsinimu ir kt.
„Privalome tapti sąmoningesni ir suvokti, jog kelyje esame ne vieni. Viršydami greitį, ar kitaip pažeisdami Kelių eismo taisykles, kiekvienas pažeidėjas rizikuoja ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių sveikata ar net gyvybe. Neskubėkime, saugokime save ir kitus“, – primena Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdybos pareigūnai.