Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Policijos vadas įspėja, kad karantino pažeidėjai pasigailėjimo nebesulauks: „Baikime žaisti su mirtimi“

Ketvirtadienį policijos generalinis komisaras Renatas Požėla pranešė, kad juokai su izoliacijos pažeidėjais baigti. Anksčiau karantino nesilaikantiems žmonėms pareigūnai skambindavo ir bandydavo susitarti gražiuoju. Tačiau nuo šiol jis žada, kad policija į tokius pažeidimus reaguos visu griežtumu.
Renatas Požėla
Renatas Požėla / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Jau dabar koreguojame savo veiklos algoritmą kalbant apie reagavimą į izoliacijos pažeidimus. Anksčiau skambindavome pažeidėjui, bandydavome išaiškinti izoliavimo būtinybę, – kalbėjo R.Požėla. – Dabar su juo susisiekiame, tačiau bet kuriuo atveju siunčiame ekipažą, kuris reaguoja visu griežtumu, įstatymo nustatyta tvarka. Baikime žaisti su mirtimi.“

Vienas iš tokių griežto reagavimo pavyzdžių ketvirtadienį užfiksuotas Klaipėdos rajone. Ten koronavirusu serganti moteris sučiupta vedžiojantį šunį. Nors ir buvo su apsaugine kauke, jos atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Neatsakingai moteriai gresia viešieji darbai, arba bauda, arba areštas, arba laisvės apribojimas.

Seimas šią savaitę gerokai sugriežtino baudas karantino pažeidėjams ir suteikė daugiau galių policijai, tačiau generalinis komisaras užsiminė, kad kol kas šiais įrankiais pasinaudoti negali.

„Policijos bendruomenė laukia prezidento parašo ant Seimo priimtų dokumentų, dėl administracinės atsakomybės griežtinimo“, – sakė jis.

Nusikalstamumas mažėja

Tiesa, kol kas R.Požėla galėjo džiaugtis bent nusikalstamumo situacija – jis per pastarąsias tris savaites sumažėjo penktadaliu, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. O sunkių ir labai sunkių nusikaltimų užregistruota perpus mažiau.

Be to, mažėja ir nusikaltimų padarytų viešose vietose, tačiau auga smurtas šeimoje.

„Tikėtina, kad smurtas artimoje aplinkoje ir toliau tęsis“, – sakė generalinis komisaras.

Be to, karantine sėdintys nusikaltėliai keliasi į elektroninę erdvę, auga tokio sukčiavimo atvejai.

„Turime saugoti savo elektroninius duomenis, neužkibti ant įvairaus plauko elektroninių sukčių masalo, – kalbėjo R.Požėla. – Gali padaugėti vagysčių iš uždarytų prekybos vietų, taip pat nusikaltėlių taikiniais gali tapti vienkiemiai, atokiau gyvenantys senjorai. Jau dabar koreguojame savo veiklos algoritmą kalbant apie reagavimą į izoliacijos pažeidimus. Jei anksčiau skambindavome pažeidėjui, bandome išaiškinti izoliavimo būtinybę“.

Jis užsiminė, kad gatvėse dabar yra dvigubai daugiau patrulių. Todėl, nors reidai keliuose ir nebevyksta, neblaivūs vairuotojai vis tiek gaudomi, o trikojai dirba visu pajėgumu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?