Policininkų įspėjimas senjorams: be švilpuko ir telefono kojos į mišką geriau nekelti

Pareigūnai primena, kad senyvo amžiaus žmonės sunkiau orientuojasi miške ir neretai pasiklysta net pažįstamose vietovėse.
Pareigūnų pajėgos
Pareigūnų pajėgos / Policijos nuotr.

Prasidėjus miško gėrybių sezonui, policijos pareigūnai vis dažniau sulaukia pranešimų apie dingusius be žinios asmenis, išėjusius į mišką grybauti ar uogauti. Senyvo amžiaus žmonės yra linkę greitai išsigąsti, pasimesti ir pavargti, todėl svarbu pasirūpinti artimųjų saugumu, siekiant išvengti skaudžių nelaimių bei pasekmių. 

Siekiant išvengti panašių situacijų, policijos pareigūnai ragina gyventojus pasirūpinti vyresnio amžiaus giminaičiais ir neleisti jiems į mišką eiti vieniems – eiti kartu arba paprašyti, kad juos lydėtų kiti artimi žmonės ar kaimynai.

Jeigu tokios galimybės nėra, užtikrinti, kad asmenį lydėtų šuo. Taip pat įspėkite artimuosius, kad jie visada informuotų jus ar kitus giminaičius, kur, kada ir su kuo ketina išeiti. Didelis pagalbininkas miške yra mobiliojo ryšio telefonas, kuriuo galima susisiekti su artimaisiais, švilpukas – pagalbai prisišaukti, ar kompasas, kuris padėtų susiorientuoti, kur – šiaurė, o kur – pietūs. Taip pat derėtų miške įsidėmėti objektus, kurie palengvintų sugrįžimą namo.

Pasiklysti miške lengva, todėl tie, kurie ryžtasi eiti gilyn į mišką gerai nepažinodami vietovių, smarkiai rizikuoja. Net ir manydami, kad puikiai pažįstate vietinius miškus bei apylinkes, turėtumėte įsidėmėti patarimus ir jų laikytis.

Nebūkime abejingi ir pasirūpinkime savo ir savo artimųjų saugumu!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai