Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prašoma ištirti, ar Narkušos išpuolis prieš Filipinų verslininką nebuvo dar ir vaiko teisių pažeidimas

Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Arminas Lydeka: rasistiniai išpuoliai ir reketas Trakuose turi būti griežtai vertinami.
Stanislovas Narkevičius teisme
Stanislovas Narkevičius teisme / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Incidentas Trakuose, kurio metu nuo vietos nusikalstamo pasaulio autoriteto Narkušos (Stanislovo Narkevičiaus), kaip įtariama, nukentėjo Filipinų pilietis kavinės savininkas Andy Hernandezas, sulaukė Seimo Žmogaus teisių komiteto dėmesio.

Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Arminas Lydeka kreipėsi į lygių galimybių kontrolierę Aušrinę Burneikienę ragindamas diskriminacijos požiūriu įvertinti išpuolį prieš filipinietį verslininką ir jo šeimą Trakuose. Kontrolierės prašoma pasiūlyti prevencines priemones, kad ateityje panašūs atvejai nepasikartotų.

A. Lydeka kreipėsi ir į vaiko teisių kontrolierę Editą Žiobienę ir paprašė išnagrinėti, ar šis įvykis nevertintinas kaip smurtas prieš vaikus. A. Lydekos žiniomis, šis grubus išpuolis įvyko verslininko mažamečių vaikų akivaizdoje.

A. Lydeka kreipėsi ir į generalinį prokurorą Darių Valį. Paprašyta imtis visų priemonių, kad šis išpuolis būtų labai atsakingai išnagrinėtas įvertinant galimas nusikalstamas veikas: smurtą rasiniu pagrindu, turto prievartavimą, smurtą prieš vaiką. Atkreiptas dėmesys į nukentėjusių verslininkų artimųjų nuogąstavimus, kad „siekiama teisines įvykio pasekmes numarinti, ar įvykį supaprastinti“.

15min.lt iliustracija/Sužalotas Andy Hernandezas
15min.lt iliustracija/Sužalotas Andy Hernandezas

Taip pat kreiptasi ir į policijos generalinį komisarą Saulių Skvernelį ir paprašyta užtikrinti, kad panašūs atvejai ateityje nepasikartotų, nukentėjusieji verslininkai būtų apsaugoti nuo galimo nusikaltėlių keršto. A. Lydeka prašo įvertinti policijos veiksmus reaguojant į pranešimą apie įvykį. Atkreiptas dėmesys ir į visuomenės nuogąstavimus, kad Trakuose policijos pareigūnai „nemato“ turto prievartavimo atvejų, o turtą prievartaujantys asmenys „nepastebimi“ policijos.

Žmogaus teisių komiteto pirmininkas apgailestauja, kad demokratinėje šalyje vis dar pasitaiko tokių netoleruotinų išpuolių. Pasak A. Lydekos, kai kurių pavienių asmenų naudojamas smurtas prieš asmenis, kurie yra kitos rasės ar tautybės, demonstruoja smurtautojų trumparegiškumą ir panieką demokratijai. Demokratiniame pasaulyje netoleruotinas ir turto prievartavimas, todėl teisėsaugos institucijos turi ne tik mokėti išaiškinti tokio pobūdžio veikas, bet ir imtis aktyvių prevencinių priemonių.

Kompetentingų institucijų vadovai raginami imtis prevencinių priemonių, kad ateityje būtų užkirstas kelias panašiems išpuoliams prieš nukentėjusį verslininką, jo artimuosius, taip pat ir kitus taikius Lietuvos gyventojus, rašoma Eglės Gibavičiūtės, Žmogaus teisių komiteto biuro patarėjos ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais