Prokuratūra atsisakė pradėti tyrimą dėl STT agento susirašinėjimų: nusikaltimo nebuvo

Praėjusią savaitę neteisėtu poveikius Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) įtariamas advokatas Giedrius Danėlius kontratakavo. Jis prokuratūrai pateikė skundą reikalaudamas įvertinti, ar STT pareigūnas Renatas Martišius neprekiavo poveikiu, nepiktnaudžiavo tarnyba ir nedarė neteisėto poveikio teisėjui. Penktadienį paskelbta, kad surinktą medžiagą įvertinęs prokuroras nusprendė, kad STT agento veiksmai neturi jokių nusikaltimo požymių.
STT
STT / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kaip rašoma pranešime spaudai, Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras, išnagrinėjęs prokuratūroje gautus advokato Giedriaus Danėliaus ir jo ginamo įtariamojo viename ikiteisminiame tyrime A.Petrošiaus pareiškimus ir įvertinęs surinktą informaciją, konstatavo, jog nėra jokių duomenų apie pareiškimuose minimo STT pareigūno nusikalstamus veiksmus.

Advokato G. Danėliaus ir A.Petrošiaus pareiškimų nagrinėjimo metu prokuroras apklausė liudytojus, taip pat iš institucijų ir asmenų buvo gauti pareiškimų patikslinimai ir sprendimo priėmimui reikiami dokumentai.

Patikrinus ir patikslinus pareiškimuose nurodytas aplinkybes konstatuota, kad pareiškimuose minimas STT pareigūnas arba nepadarė jam priskiriamų veiksmų, arba vykdydamas savo tarnybines pareigas veikė teisėtai, arba jo, kaip privataus asmens, veiksmuose nėra jokios nusikalstamos veikos požymių.

Nutarime prokuroras padarė išvadą, kad STT pareigūnas kriminalinės žvalgybos tyrime, prašydamas informacijos iš Latvijos Respublikos KNAB, tarnyba nepiktnaudžiavo ir veikė teisėtai, o pareiškimuose nurodyti duomenys, jog taip jis padarė nusikalstamą veiką yra akivaizdžiai neteisingi.

Prokuroro nutarime konstatuota ir tai, kad patikslinimo metu nepasitvirtino pareiškimų teiginiai, jog pareiškimuose minimas STT pareigūnas trukdė teisėjams atlikti su baudžiamosios bylos tyrimu ir nagrinėjimu susijusias pareigas.

VIDEO: STT pareigūnų susirašinėjimo byla: kas liko nepasakyta

Prokuroro nutarime taip pat nustatyta, kad pareiškimuose minimą STT pareigūną su pareiškime nurodyta Socialinės apsaugos ir darbo viceministre Egle Radišauskiene siejo asmeniniai draugiški santykiai ir bendraudamas su ja, jis veikė kaip privatus asmuo.

Pareiškime nurodyto bendravimo metu turtinės ar kitokios asmeninės naudos STT pareigūnas nesiekė, valstybės tarnautojos neteisėtų sprendimų priimti neprašė, jokio atlygio jai nesiūlė. Prokuroras taip pat konstatavo, jog pareiškimuose nurodyto bendravimo metu STT pareigūno šiai valstybės tarnautojai pateiktas prašymas suteikti viešo pobūdžio informaciją neturi jokios nusikalstamos veikos požymių.

Konstatavus, jog nėra jokių duomenų apie pareiškimuose nurodytų Baudžiamojo kodekso 226 straipsnio 1 dalyje, 231 straipsnio 1 dalyje, 228 straipsnio 2 dalyje ar kitų Baudžiamojo kodekso straipsnių dispozicijose numatytų nusikalstamų veikų padarymą, prokuroro nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl pareiškimuose minimo STT pareigūno buvo priimtas esant dviem atsisakymo pradėti ikiteisminį tyrimą pagrindams – tiek nustačius, kad dalis pareiškimuose nurodytų duomenų apie nusikalstamą veiką yra akivaizdžiai neteisingi, tiek aiškiai nustačius, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Šiuo metu teisėsauga atlieka ikiteisminį tyrimą, kuriame poveikiu STT vadovybei įtariami advokatai G.Danėlius, V.Rakauskas ir Dainius Baronas bei verslininkas A.Petrošius, kuris taip pat yra įtariamasis Nacionalinio kraujo centro byloje.

G.Danėlių teisėsauga įtaria neteisėtu poveikiu STT direktoriui Ž.Bartkui ir tyrėjai Vilijai Kerbelienei, kuri atlieka ikiteisminį tyrimą Nacionalinio kraujo centro byloje.

BNS gauta teismo nutartis rodo, kad įtarimai G.Danėliui yra susiję su jo ketinimais panaudoti kompromituojančią informaciją apie STT kriminalinės žvalgybos pareigūną R.Martišių.

Advokatai neigia šantažavę Ž.Bartkų, o G.Danėlius tvirtino, kad STT pareigūnas galėjo daryti neteisėtą poveikį teisėjams.

Poveikiu STT įtariami advokatai teigė, kad susirašinėjimus iš paties STT pareigūno R.Martišiaus gavo verslininkas A.Petrošius.

Nacionalinio kraujo centro byloje padėjimu piktnaudžiauti įtariamas verslininkas A.Petrošius, o buvusi Nacionalinio kraujo centro vadovė Joana Bikulčienė įtariama piktnaudžiavimu.

J.Bikulčienė po įtarimų korupcija 2018 metų balandį pasitraukė iš Nacionalinio kraujo centro vadovės pareigų.

Įtariama, kad ji su bendrininkais siekė užvaldyti ir monopolizuoti kraujo plazmos surinkimą Lietuvoje, taip pat kraujo preparatų tiekimą Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigoms eliminuojant užsienio konkurentus. Pati J.Bikulčienė šiuos įtarimus neigė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis