Šiuo metu pareigūnų turimais tyrimo duomenimis, įtariamieji talpino viliojančius darbo skelbimus apie itin gerai apmokamą, bet ne intymų, saugų darbą, su galimybe nemokamai išmokti užsienio kalbų bei dalyvauti profesionaliuose šokių mokymuose.
„Tokie skelbimai dažniausiai sudomindavo jaunas, sunkioje finansinėje padėtyje esančias, neturinčias išsilavinimo, darbo patirties bei įsidarbinimo perspektyvų merginas, kurioms, pasinaudojant jų pažeidžiamumu bei momentine apgaule, buvo įteigiama pasirašyti neva autorines sutartis bei piniginius vekselius kelių tūkstančių eurų sumai, kaip numatoma bauda už merginos pasirašytos sutarties nutraukimą“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.
Įtariamieji įgydavo galimybę faktiškai kontroliuoti aukas ir išnaudoti jas priverstiniam darbui.
Merginos, anot prokuratūros, taip pat apgaule būdavo įkalbamos pasirašyti dar kelioliką vekselių už jų šokių pamokas bendrai daugiau nei 2000 eurų sumai. Pasirašydamos šiuos dokumentus merginos negaudavo paaiškinimo apie tikrąjį jų turinį bei galimus padarinius, negaudavo ir pasirašytų dokumentų kopijų.
„Tokiu būdu įtariamieji įgydavo galimybę faktiškai kontroliuoti aukas ir išnaudoti jas priverstiniam darbui“, – teigiama pranešime.
Pasirašiusios dokumentus merginos, kaip įtariama, buvo verčiamos dirbti sostinės klubuose įtariamųjų nustatytomis alinančiomis sąlygomis ir paklusti reikalavimams teikti įvairias paslaugas: gerti su klubų klientais brangius alkoholinius gėrimus, tenkinti klientų seksualinę aistrą privačiuose kambariuose klubo patalpose ir pan.
Įgiję faktinę kontrolę prieš nukentėjusias merginas, prokuratūros teigimu, įtariamieji nuolat baugino bei terorizavo jas pasirašytais dokumentais, grasindami, jog nepaklusimo atveju pradės pinigų išieškojimo pagal vekselius procedūras.
Tyrimo metu taip pat buvo gauti duomenys, kurie leidžia įtarti, kad įtariamasis, veikdamas bendrai su sutuoktine, dar vieną asmenį įbaugino paklusti jų valiai ir pasirašyti notaro patvirtintą dokumentą dėl neva grynais pinigais pasiskolintų iš įtariamųjų 20 000 eurų. Tokiais savo veiksmais bendrovės vadovas J.Ž. įtariamas padaręs nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 181 str. 3 d.
„Šiuo metu oficialiai nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tačiau turimi duomenys leidžia manyti, kad šios nusikalstamos veikos aukų yra žymiai daugiau“, – teigia prokuratūra.
Tyrimo metu J.Ž. taip pat pateikti įtarimai dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo veikiant bendrininkų grupėje – įtariama, kad melagingai nurodant apsimestinius sandorius jis organizavo jo vadovaujamos bendrovės lėšų pertvarkymą atliekant finansines operacijas į kitą bendrovę, kurios akcininku jis yra.
Šiuo metu šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai yra pareikšti 4 asmenis. Vilniaus apylinkės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokurorė Edita Ignatavičiūtė pirmadienį kreipėsi į teismą prašydama leisti jiems skirti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą trims mėnesiams dviems asmenims, kurie yra įtariami kitų asmenų išnaudojimu priverstiniam darbui.
Ikiteisminio tyrimo veiksmus kartu su prokuratūra atlieka gausios Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuotų nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų pajėgos.