Prokuratūra: vienos Telšių bendrovės vadovai pasisavino 70 tūkst. eurų valstybės ir ES paramos

Šiaulių pareigūnai ir prokurorai penktadienį praneša baigę ikiteisminį tyrimą dėl įtartinų viešųjų pirkimų žemės ūkio technikai įsigyti: „Apgaule buvo gauta beveik 70 tūkst. eurų siekianti Europos Sąjungos ir Lietuvos valstybės biudžeto parama. Kaltinimai sukčiavimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu ir dokumentų klastojimu pareikšti keturiems vilniečiams, vadovavusiems kelioms bendrovėms.“
Eurai
Eurai / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Išaiškinta, kad 2014 metų sausio mėn. vienas iš įtariamųjų įsigijo Telšiuose registruotą bendrovę, kuri buvo pateikusi paraišką Europos Sąjungos paramos lėšomis įsigyti žemės ūkio techniką. Oficialiai bendrovės vadovu ir vieninteliu akcininku tapo E.G., o realiai bendrovei vadovavo už jos akcijos pinigus sumokėjęs M.V.“, – teigiama pranešime žiniasklaidai.

Prokuratūros teigimu, naujieji bendrovės vadovai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemonę „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ pradėjo vykdyti paraiškos procedūrą. Pagal ją paskelbė viešąjį konkursą įsigyti naujus traktorių ir greiderį. Bendrovė naują žemės ūkio techniką įsigijo daugiau kaip už 250 tūkst. eurų.

Shutterstock nuotr./Žemės ūkis
Shutterstock nuotr./Žemės ūkis

FNTT Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai tikina atskleidę, kad Telšių bendrovės faktiniai vadovai, siekdami gauti didesnę išmoką iš Nacionalinės mokėjimo agentūros ir dirbtinai padidindami įsigyjamos žemės ūkio technikos kainą, pasinaudojo keliomis bendrovėmis kaip tarpininkėmis: „Išaiškinta, kad Joniškyje veikusi bendrovė (pastaroji 2017 m. buvo nubausta už kartelinį susitarimą vykdant kitus viešuosius pirkimus) už 117 tūkst. eurų įsigijo naują greiderį ir traktorių. Tą pačią dieną pagal išankstinį susitarimą šią techniką už 249 tūkst. eurų pardavė Vilniuje veikiančiai bendrovei, kuri ją dar kartą tądien pardavė daugiau kaip už 250 tūkst. eurų europinį projektą įgyvendinančiai Telšių bendrovei.“

Manipuliuojant viešaisiais pirkimais, įsigyto greiderio ir traktoriaus kaina dirbtinai, prokurorų teigimu, buvo padidinta beveik 2 kartus ir taip tyčia buvo nuslėpta tikroji žemės ūkio technikos kaina. Dokumentai buvo pateikti Nacionalinei mokėjimo agentūrai ir nepagrįstai gauta beveik 70 tūkst. eurų paramos.

„Tyrimo metu Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai išaiškino, kad Telšiuose registruotos bendrovės direktorius ir realus vadovas suklastojo PVM sąskaitas faktūras, pažymas, darbų atlikimo aktus, kuriuose buvo įrašyta tikrovės neatitinkanti informacija apie kelių greideriavimo darbus, techninės aikštelės įrengimą, kelio lyginimo ir kraštovaizdžio tvarkymo darbus. Nustatyta, kad naujas greideris su traktoriumi buvo naudojamas ne Ukmergėje įvairiems darbams atlikti, o naujomis transporto priemonėmis buvo ariami laukai Vilniaus rajone“, – rašoma pranešime.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai. Baudžiamoji byla dėl keturių vilniečių sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir dokumentų klastojimo perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai