„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Prokurorai išaiškino nepilnamečius, neteisėtais veiksmais pastūmėjusius bendraamžę į savižudybę

Jonavos rajono apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje dėl Jonavoje nusižudžiusios mergaitės. Didelį atgarsį visuomenėje sukėlusi byla perduota nagrinėti Jonavos rajono apylinkės teismui.
Byla
Byla / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Vitalijus Jaroščenka įtarimus byloje pateikė šešiems nusižudžiusios jonaviškės klasės draugams, kurie galėjo pastūmėti ją ryžtis tokiam žingsniui.

Vienam mergaitės berdraklasiui pareikštas įtarimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, kitiems – dėl įžeidimo bei viešosios tvarkos pažeidimo. Apylinkės teismas vienuolikos nepilnamečių vaikų tėvams priėmė nutartį dėl tėvų valdžios nepanaudojimo ir dviem nepilnamečiams – padaryto smulkaus chuliganizmo.

„Lankydamiesi mokymosi įstaigose, raginame moksleivius netylėti dėl patiriamo fizinio ar psichologinio smurto. Primename, kad pagalbos jie gali kreiptis į mokyklos socialinius pedagogus, psichologus ar teisėsaugos pareigūnus. Blogiausia, kad vaikai tokio pobūdžio problemas ima spręsti savarankiškai, o tai neretai sukelia neigiamų pasekmių“, – sako ikiteisminį tyrimą atlikęs vyriausiojo prokuroro pavaduotojas V.Jaroščenka.

Pasak prokuroro, klasės draugai metus terorizavo mergaitę, naudojo prieš ją fizinį smurtą, bendraamžių akivaizdoje žemino ir kitaip tyčiojosi. 2007 m. rudenį mergaitė nusižudė po traukinio ratais.

Šioje byloje, be paminėtų šešių įtariamųjų, baudžiamojon atsakomybėn patraukti dar du nepilnamečiai, tačiau jaunuoliams išvykus į užsienį byla dėl jų išskirta į atskirą ikiteisminį tyrimą.

Prie šio įvykio nusikalstamais veiksmais prisidėjusiems jaunuoliams, kurie viešai veiksmais, žodžiais ar raštu užgauliai žemino žmogų, gresia laisvės apribojimas arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienų metų, o tie, kas viešoje vietoje įžūliu elgesiu, grasinimais, patyčiomis arba vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką, baudžiami viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Remiantis Kauno apygardos prokuratūros nusikalstamų veikų nepilnamečių atžvilgiu duomenimis, 2009 metais daugiausia užregistruota fizinio smurto prieš vaikus atvejų šeimose, mokymosi įstaigose ir viešose vietose. Daugiausia tokio pobūdžio baudžiamųjų bylų išnagrinėjo ir teismui perdavė  Kauno miesto, Alytaus, Marijampolės, Jonavos, Kauno ir Vilkaviškio rajonų prokurorai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs