„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Prokurorai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl moksleivių vežimo į Rusijos sukarintas stovyklas

Sostinės moksleivių vežimas į Rusijos sukarintas stovyklas nėra veikimas prieš Lietuvą. Tai pirmadienį nusprendė prokurorai, dvejus metus tyrę šią situaciją. Ikiteisminis tyrimas dėl Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinės mokyklos ir Vasilijaus Kačialovo gimnazijos mokinių vežimo į stovyklas „Sojuz“ buvo nutrauktas.
Lietuvos moksleivė Rusijos karinėje stovykloje „Sojuz 2013“.
Lietuvos moksleivė Rusijos karinėje stovykloje „Sojuz 2013“. / „Facebook“ nuotr.

Vilniaus apygardos prokuratūra praneša, kad toks sprendimas buvo priimtas įvertinus surinktus duomenis, Lietuvos teismo ekspertizės centro specialistų pateiktas išvadas ir kitus gautus dokumentus.

„Siekiant išsamiai ištirti galimai padarytą nusikalstamą veiką buvo tiriamos kratų metu iš proceso dalyvių išimtos kompiuterinės laikmenos, mobiliojo ryšio telefonų, vaizdo kamerų, fotoaparatų, USB atmintinių informacija, apklausti liudytojai, atlikti kiti būtini ikiteisminio tyrimo veiksmai“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Teigiama, kad per ikiteisminį tyrimą buvo gauta daugiau nei 12 didelės apimties Lietuvos teismo ekspertizės centro specialistų išvadų, atliktas elektroninių atminties laikmenų tyrimas.

Tačiau pateiktose specialistų išvadose tyrimui reikšmingų duomenų negauta.

„Šiuo atveju, ištyrus visas ikiteisminiam tyrimui reikšmingas aplinkybes objektyvių ir neginčytinų duomenų, jog buvo padedama kitai valstybei veikti prieš Lietuvą, gauta nebuvo“, – pranešime rašo prokurorai.

Ikiteisminį tyrimą atliko Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai.

Sprendimas dar gali būti skundžiamas.

Tyrė dvejus metus

Teisėsauga susidomėjo šia situacija 2014 metų rudenį, kai 15min paskelbė tyrimą apie tai, kad Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinės mokyklos ir Vasilijaus Kačialovo gimnazijos mokiniai buvo vežami į Rusijos sukarintas stovyklas „Sojuz 2013“ ir „Sojuz 2014“.

„Facebook“ nuotr./Lietuvos moksleivis Rusijos karinėje stovykloje „Sojuz 2013“.
„Facebook“ nuotr./Lietuvos moksleivis Rusijos karinėje stovykloje „Sojuz 2013“.

Po šios publikacijos kilo skandalas.

Tąkart Seime turėjo aiškintis švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, situaciją komentavo Valstybės saugumo departamentas, o tuometė Seimo opozicija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.

Tyrimą pradėjo ir Vilniaus miesto savivaldybė. Paskelbtose išvadose buvo teigiama, kad rusų mokyklų direktorės nėra atsakingos už moksleivių išvykas, nes paauglių nedelegavo ir į Rusijos stovyklas vyko vasarą.

Taip pat atliktos kratos Vilniaus mokyklose, kurių moksleiviai buvo vežami į Rusijos sukarintas stovyklas.

Vilniaus prokurorai ir kriminalistai šią istoriją narpliojo dvejus metus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų