Radviliškyje nuteistas alytiškis, terorizavęs ir sistemingai bauginęs vaikus ir buvusią žmoną

Už vaikų ir buvusios sutuoktinės terorizavimą ir sistemingą bauginimą, naudojant psichinę prievartą, bei nesunkaus dviejų mažamečių sveikatos sužalojimą, Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose paskelbtas nuosprendis 50 m. Alytaus gyventojui G. T. Teismas kaltinamajam skyrė 2 m. 6 mėn. laisvės atėmimą.
Verkiantis meškiukas
Verkiantis meškiukas / 123RF nuotr.

Subendrinus su Alytaus apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu, paskirta galutinė bausmė – laisvės atėmimas 2 m. 8 mėn. Bausmės vykdymas atidėtas 2 m. 6 mėn.

G. T. įpareigotas bausmės vykdymo atidėjimo metu tęsti darbą arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje ir per 8 mėn. nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos dalyvauti elgesio pataisos programoje.

„Visų kaltinamojo atliktų veiksmų visuma, jų sistemingumas ir intensyvumas leidžia teismui daryti išvadą, kad jis siekė sukelti baimę, išgąstį nukentėjusiesiems, nors pats tai neigia, – sako bylą nagrinėjusi Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Vilma Šiukštienė. – Kaltinamojo argumentas, kad jis taip elgėsi nerimaudamas dėl vaikų gerovės, siekio įsitikinti, kad jiems viskas gerai, kad jie prižiūrėti, nėra įtikinamas ir negali būti pateisinantis jo veiksmus.“

Anot teisėjos V.Šiukštienės, kaltinamasis turėjo suvokti, kad mažamečiams vaikams tokie jo veiksmai kaip aiškinimas, kad jie mamai nereikalingi, mamos vadinimas necenzūriniais žodžiais, grasinimas, kad jis nusižudys, daro neigiamą poveikį, kelia jiems įtampą. Po tokių kaltinamojo veiksmų vaikai įsitempdavo, pravirkdavo.

Kaltinamojo veiksmai, t. y. bauginančių žinučių vaikams rašymas, tikinimas, kad mama nori jais atsikratyti, grasinimai, kad nužudys mamą, kad nusižudys pats, nuolatiniai policijos kvietimai ir kiti veiksmai, neabejotinai žalojančiai veikė mažamečių vaikų psichiką, turėjo įtakos jų destruktyviam elgesiui, nuotaikų kaitai.

Kaltinamasis G. T. kaltę dėl nukentėjusiųjų terorizavimo ir sistemingo bauginimo, naudojant psichinę prievartą, pripažino iš dalies. Vyras sutiko, kad prie vaikų mamą vadino necenzūriniais žodžiais, kad rašė vaikams necenzūrinio pobūdžio žinutes apie mamą, tačiau neigė vaikus gąsdinęs, naudojęs psichologinį smurtą, grasinęs.

Bauginančių žinučių vaikams rašymas, tikinimas, kad mama nori jais atsikratyti, grasinimai, kad nužudys mamą, kad nusižudys pats, nuolatiniai policijos kvietimai ir kiti veiksmai, neabejotinai žalojančiai veikė mažamečių psichiką.

G. T. nuolatos kviesdavo policiją į nukentėjusiosios namus, nepagrįstai kaltino ją vaikų nepriežiūra, girtavimu. Toks jo elgesys buvo sistemingas, intensyvaus pobūdžio. Nuo 2016 m. rugpjūčio 28 d. iki 2020 m. sausio 5 d. policijos pareigūnai vyko į nukentėjusiosios namus 27 kartus, o laikotarpiu nuo 2019 m. sausio 1 d. iki 2019 m. gegužės 29 d. – 24 kartus.

Kaltinamasis G. T. padarė du tyčinius nusikaltimus, kurie baudžiamojo įstatymo yra priskiriami apysunkių nusikaltimų kategorijai.

G. T. teistas tris kartus, administracine tvarka baustas, turi galiojančių nuobaudų, rašoma Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Nijolės Damulės trečiadienį paviešintame pranešime.

Teismas nustatė, kad kaltinamasis G. T. nuo 2016 m. rugpjūčio 28 d. iki 2020 m. sausio 5 d., veikdamas vieninga tyčia, terorizavo ir sistemingai baugino nukentėjusiuosius savo mažamečius vaikus ir buvusią sutuoktinę, naudodamas psichinę prievartą.

Kaltinamasis vaikams kėlė bauginančią atmosferą, nuolatinį stresą ir nerimą, sistemingai, beveik kiekvieną dieną, skambindamas telefonu ir rašydamas psichinės prievartos pobūdžio SMS žinutes apie tai, kad jais mama nori atsikratyti, jų nemyli, jai jie nerūpi, ji jų neprižiūri. Be to, skambino ir rašė grasinančio ir bauginančio pobūdžio žinutes nukentėjusiajai, grasindamas atimti iš jos vaikus, sakydamas, kad, kai ji ateis į darbą – jai bus blogai.

Nuosprendis per 20 d. nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmus.

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai