Tuo metu bankrutavusiai įmonei „Samanėlė“ skirta 26 tūkst. litų bauda, BNS informavo Šiaulių apygardos teismo atstovas spaudai Vytautas Jončas.
S.Jokšienė, A.Šilinas ir bendrovė nuteisti už apgaulingas apskaitos tvarkymą.
Dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo byla visiems jiems nutraukta suėjus senaties terminui. Dėl senaties liko nenagrinėti ir „Sodros“ bei Valstybinės mokesčių inspekcijos ieškiniai.
Šioje byloje „Sodra“ buvo pateikusi beveik 168 tūkst. litų dydžio civilinį ieškinį – ji reikalavo atlyginti valstybės patirtą žalą. Civilinį ieškinį pareiškusi Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija prašė priteisti apie 153 tūkst. litų.
Nuo galimų nusikalstamų veikų iki teismo verdikto praėjo beveik dešimtmetis.
S.Jokšienei ir A.Šilinui prokuratūra pasiūlė skirti baudas po 13 tūkst. litų. Bendrovei „Samanėlė“ prašyta skirti 39 tūkst. litų baudą.
2010 metų rudenį Telšių rajono apylinkės teismui perduota byla keletą mėnesių gulėjo nejudinama, nes vienas po kito nusišalino trys teisėjai. Galiausiai visas Telšių teismas nusišalino nuo šios bylos nagrinėjimo. 2011 metų sausį byla perduota Joniškio rajono apylinkės teismui. Tačiau ir šiame teisme ji ilgai buvo neatversta, nes posėdžiai buvo atidėti dėl A.Šilino ligos.
„Samanėlės" byla pradėta tirti 2006-ųjų gruodžio mėnesį, pareigūnams gavus pranešimą apie algas vokeliuose bei įtariamą juodąją buhalteriją „Samanėlėje“, Telšių mokesčių inspekcijoje atlikus neplanuotą patikrinimą ir nustačius, kad 2006 metais bendrovė išmokėjo 1,2 mln. litų atlyginimų „vokeliuose“.
2009 metų rugpjūtį Telšių rajono apylinkės prokuratūra ikiteisminį tyrimą nutraukė.
Netrukus byla tuometinio generalinio prokuroro pavaduotojo Vytauto Barkausko sprendimu atnaujinta ir toliau tirta Šiauliuose.
2010 metais S.Jokšienei ir A.Šilinui buvo pateikti įtarimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingo duomenų apie pajamas ar turtą pateikimo siekiant išvengti mokesčių.