Vilniaus apygardos teismas 28 metų Konstantiną Nikiforovą nutarė pripažinti kaltu padarius sunkų nusikaltimą savo artimo asmens atžvilgiu ir paskirti jam 9 metų laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant pataisos namuose.
Suprasti akimirksniu
- 74 metų senolės gyvybė užgeso 2018 m. birželio 30 d. Vilniaus ligoninėje, kur ji buvo atvežta iš savo namų sostinės Naujamiestyje.
- Birželio 26 d. policiją ir medikus į namus pakvietė pats kaltinamasis.
- K.Nikiforovas nepamena, kaip ir už ką talžė savo mamos mamą. Anūkas teigia atsikvošėjęs tik po užpuolimo. Įtariamajam nustatytas 1,5 promilės girtumas.
- Ekspertai nustatė, kad lemtingi buvo mažiausiai 8 smūgiai, žudiko suduoti į galvą ir liemenį. Senolė skubiai išvežta į ligoninę, bet jai padarytos traumos sukėlė mirtinus padarinius.
Vilniaus teritorinės ligonių kasos civilinį ieškinį teismas nutarė tenkinti pilnai: nuosprendžiu iš K.Nikiforovo priteista Vilniaus teritorinei ligonių kasai 766,94 euro už senolės gydymą, bandymus išsaugoti jos gyvybę.
Nuosprendyje pažymima, kad kaltinamojo K.Nikiforovo atsakomybę lengvina tai, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką, nuoširdžiai gailisi, pats atvyko į policiją ir pranešė apie nusikaltimą, pasirūpino pagalbos iškvietimu.
Žudiko atsakomybę sunkina tai, kad nusikalstamą veiką jis padarė būdamas neblaivus (nustatytas 1,52 prom. girtumas) ir tai turėjo įtakos nusikaltimo padarymui.
Nuteistasis anksčiau 13 kartų baustas administracine tvarka, niekur nedirba, nevedęs, vaikų neturi.
„Skirdamas bausmę K.Nikiforovui teismas atsižvelgia į nusikalstamos veikos rūšį ir pobūdį – padaryta viena labai sunki nusikalstama veika žmogaus gyvybei. Nusikalstama veika padaryta tiesiogine tyčia ir yra baigta.
Teismas taip pat atsižvelgia į kaltinamojo asmenybę: K.Nikiforovas anksčiau teistas vieną kartą už baudžiamojo nusižengimo padarymą, 13 kartų baustas administracine tvarka, niekur nedirba, yra nevedęs, vaikų neturi“, – rašoma nuosprendyje.
Baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 2 dalies sankcijoje numatyta tik laisvės atėmimo nuo 8 iki 20 metų bausmė arba laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė.
Vadinasi, 9 metų nelaisvė K.Nikiforovui yra labai artima bausmės minimumui.
Ko gero, teismas šioje patikėjo nuoširdžia teisiamojo atgaila. Jos kaltinamasis nevengė rodyti teisme, jis nė nepanoro tiksliai sužinoti, ką padarė. „Aš net atsisakiau susipažinti su bylos medžiaga. Man galvoj netelpa, ką aš padariau“, – teismą tikino kaltinamasis.
Teismo salėje, sakydamas paskutinį žodį, K.Nikiforovas maldavo velionės atleidimo: anūkui tarsi į dangų žvelgiant į lubas jo akyse sužibo ašaros: „Baba, jei girdi mane – atleisk man.“
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui.