Kaip LNK žinioms komentavo Šiaulių policijos viršininkas Ramūnas Sarapas, pareigūnas į Didžiąją Britaniją buvo išvykęs vykdyti ekstradicijos. Policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė teigė, jog kitas pareigūnas, miręs po fizinio pasirengimų normatyvų laikymo, kaip žinoma, turėjo sveikatos sutrikimų, tačiau buvo praėjęs sveikatos patikras ir turėjo leidimus laikyti fizinio normatyvus.
Kaip 15min pirmadienį teigė Šiaulių apskrities VPK atstovė Gailutė Smagriūnienė, Londone mirusio pareigūno mirties priežastį šiuo metu tiria britų pareigūnai. Vėliau medžiaga vertinimui bus persiųsta Šiaulių pareigūnams.
Kol kas nėra žinoma, kada pareigūno kūnas bus atgabentas į Lietuvą.
Policijos duomenimis, Šiauliuose miręs pareigūnas buvo palaidotas praėjusį šeštadienį.
Lietuvos policijos profesinė sąjunga mano, kad prie ankstyvos pareigūnų mirties prisidėjo nekokybiški pareigūnų sveikatos patikrinimai, nepasiekiama reabilitacija bei išorinės priežastys bei siekia gauti atsakymą, kas dar galėjo įtakoti policininko mirtį po normatyvų laikymo bei prašo Policijos departamento atlikti vidinį tyrimą.
Lietuvos policijos profesinės sąjungos (toliau – ir LPPS) nuomone, staigios nė penkiasdešimtmečio neperžengusių pareigūnų mirtys tarnybos metu, neseniai praėjusių sveikatos tikrinimą, verčia manyti, jog Centrinės medicinos ekspertizės komisijoje pareigūnų sveikata tikrinama nepakankamai nuodugniai, o su dideliu krūviu ir įtampa darbe susiduriantys policininkai galimai negauna reikiamos reabilitacijos laiku, kuri padėtų gerinti sveikatą.
Lietuvos policijos profesinė sąjunga ne kartą teigė, jog visiems pareigūnams turi būti prieinamos kokybiškos reabilitacijos paslaugos kartą per metus.
„Tačiau kokybiškos reabilitacijos, kokia ji reikalinga pareigūnams šiuo metu – nėra. Vidaus reikalų ministerija lengva ranka nusprendė, jog reabilitacijos paslaugų Palangos reabilitacijos ir poilsio namuose „Pušynas“ nereikia, Trakų reabilitacijos centre pareigūnų patekimas taip pat apribotas, CMEK‘e vėlgi neaišku kaip yra tikrinama sveikata ir štai jau turime rezultatą“, – sakė LPPS pirmininkė.
Pareigūnų sveikata turėtų būti rūpinamasi labiau, nes ši darbuotojų grupė, anot R.Katinienės, patiria nuolatinį stresą ir įtampa dėl darbo specifikos, o neretai ir įstaigos viduje, tai prisideda prie policijos pareigūnų prastos emocinės ir fizinės sveikatos, todėl ji turėtų būti tikrinama ne formaliai.
LPPS taip pat ketina kreiptis į Policijos departamentą , prašydama atlikti vidinį tyrimą, kad išsamiai būtų atsakyta į klausimą, kas nutiko, kad po fizinių normatyvų laikymo ištiko staigi mirtis, ar jų metu nebuvo kokių pažeidimų.
„Nenorime, kad tokios beprasmės mirtys kartotųsi. Sieksime išsamaus tyrimo ir dėmesio pareigūnų sveikatai bei reabilitacijai“, – sakė LPPS pirmininkė R.Katinienė.