Dėmesio verta detalė – nusikaltimai įvykdyti vidury baltos dienos. Vagims įprasta darbuotis tamsiu paros metu, todėl toks akiplėšiškumas nustebino ir policijos pareigūnus.
Vilioja prabanga
Pirmasis nuo nusikaltėlių nukentėjo VW Touareg, kurio valstybiniai numeriai buvo PYTH0N, savininkas. Verslininkas apie išskirtinių mašinos numerių vagystę policijos pareigūnams pranešė dar spalio mėnesį. Valstybiniai automobilio numeriai dingo naktį netoli Laisvės alėjos esančioje V.Putvinskio gatvėje.
Kitas įvykis užregistruotas spalio pabaigoje – vidurdienį be skiriamųjų ženklų liko garsios verslininkės Ingos Budrienės trejų metų automobilis „Hummer“. Jo valstybiniai numeriai simbolizavo verslininkei priklausančio baro LATINO pavadinimą.
Tą dieną I.Budrienė kartu su sūnumi Kerniumi buvo atvažiavusi į Laisvės alėjoje esantį sporto klubą, kur vyko vaiko užsiėmimai. Išėjusi iš pastato ji pastebėjo, kad valstybiniai automobilio numeriai nulupti.
Trečiasis nuo vagių nukentėjo skandalingojo Gintaro Petriko brolis Raimundas. Neseniai grįžęs iš mėnesį trukusios povestuvinės kelionės verslininkas savąjį automobilį „Mersedes“ rado toje pačioje vietoje, kur ir paliko. Vardiniai numeriai HUNTER, kainuojantys 10 tūkst. litų, dingo praėjus kelioms dienoms po sugrįžimo. Ilgapirščio nesustabdė ir tai, kad Petrikai gyvena Kauno senamiestyje.
Įtaria klastą
Nukentėjusieji nuo vagysčių stebisi keistais sutapimais. Visi vardiniai automobilių numeriai pavogti Kauno centrinėje miesto dalyje. Nusikaltėliai „nusitaikė“ į tikrai žinomus Lietuvoje asmenis ir jų turtą.
„Kadangi su išskirtiniais mašinų numeriais nieko negali daryti, juokaujame, kad juos turbūt grobia svieto lygintoju save laikantis žmogus arba kolekcionierius. Taip pat neatmetame versijos, kad taip naujų pajamų tikisi “užsidirbti„ draudimo kompanijos“, – svarstė brangių automobilių numerių netekę asmenys.
Anot jų, prabangius automobilius draudžiant kasko draudimu, valstybinių numerių vagystė nėra laikoma draudiminiu įvykiu. Tik praėjusį mėnesį, po valstybinių numerių PYTH0N vagystės, viena iš draudimo kompanijų nusprendė klientams teikti papildomą paslaugą ir valstybinius numerius apdrausti atskiru draudimu. Tai per metus kainuoja ne vieną šimtą litų.
Nemato prasmės
Kauno centro policijos komisariato, tiriančio visus tris nusikaltimus, viršininkas Gintautas Dirmeikis kol kas negali pasakyti, koks nusikaltėlio, pavogusio vardinius automobilių numerius, motyvas. Anot jo, netgi negalima tvirtinti, kad visus nusikaltimus padarė tas pats asmuo ar jų grupė.
„Vogtus niekuo neišsiskiriančius valstybinius numerius nusikaltėliai kartais naudoja darydami didesnius nusikaltimus. O ką daryti su tokiais numeriais, kurie akivaizdžiai išsiskiria, nežinau“, – sakė G.Dirmeikis.
Įprastų valstybinių transporto priemonių komplektas kainuoja apie 80 litų, o norintiesiems išsiskirti tenka pakloti 10 tūkst. litų.
Numeriai žmonių poreikiams
Atsižvelgiant į gyventojų poreikius, vardiniai valstybinio numerio ženklai pradėti išduoti nuo 2001 metų. Šiuo metu jų yra išduota per 500.
„Vardinius valstybinio numerio ženklus gana dažnai užsisako verslininkai, siekdami reklamuoti prekes ar paslaugas“, – LŽ sakė VĮ „Regitra“ atstovė spaudai Laimutė Užupė.
„Regitra“ yra išdavusi valstybinio numerio ženklus PUMA1, PUMA2, FELIX1, FELIX2, TE0, TE0BUS, NESE2, AR1JUS, M0NR0E, C0GNAC, HR0NAS, VOLVO1, AUDIA4, F0RD, T1GUAN, R0LSIK, BMW1, NELY69 ir kt.
Pasak L.Užupės, koks užrašas bus vardiniame valstybinio numerio ženkle, daugiausia priklauso nuo užsakovo poreikių, tačiau jame negali būti vartojami nepadorūs, žargono žodžiai, keiksmažodžiai, taip pat sąvokos, įžeidžiančios kitų rasių, tikėjimų atstovus. Užrašas negali sutapti su valstybių, tarptautinių organizacijų pavadinimais ar jų santrumpomis. Vardiniame ženkle bent vienas simbolis turi būti arabiškas skaitmuo.