Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šiemet gaisruose jau žuvo 107 žmonės, ugniagesiai prašo nerūkyti lovose

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad šiemet liepsnos jau pasiglemžė 107 gyvybes, o pernai per tą patį laikotarpį žuvo 106 žmonės, iš kurių vienas buvo nepilnametis.
Įvykio vietoje Vilniaus rajone
Įvykio vietoje Vilniaus rajone / 15min.lt nuotr.

Ugniagesiai praneša, kad pagrindinės žūčių liepsnose priežastys nesikeičia: daugiausia nelaimių kyla dėl neatsargaus rūkymo (šiemet žuvo 36, pernai – 38) ir neatsargaus žmonių elgesio su ugnimi (šiemet – 31, pernai – 33).

Sekite mus socialiniame tinkle „Facebook“ ir pirmi sužinokite svarbiausias naujienas. Mes nenorime jūsų gąsdinti, mes tik norime padėti gyventi saugiau.

Štai ir šį sekmadienį neatsargus elgesys su ugnimi sukėlė du gaisrus, kuriuose žuvo trys vyrai ir moteris. Apie 10 val. Kaune, Šimkaičių gatvėje, degė apleistas pastatas. Gaisro metu išdegė kambarys ir virtuvė. Namo viduje buvo rasti dviejų vyrų kūnai. Jų tapatybės nustatinėjamos.

O vakare Vilniaus rajone, Tvankiškių kaime, atvira liepsna degė vienaukštis medinis gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams, namo stogas jau buvo įgriuvęs. Gaisro metu sudegė stogas, išdegė namo vidus. Viduje buvo rasti smarkiai apdegę vyro ir moters kūnai.

Šiemet šalyje iš viso jau kilo 9 tūkst. 237 gaisrai. Pernai per tą patį laikotarpį šimtu mažiau – 9 tūkst. 137 gaisrai.

Daugelio gaisrų pasekmės nebūtų tokios skaudžios, jeigu gyventojai namuose būtų įsirengę autonominius dūmų signalizatorius. Tai viena efektyviausių žmonių informavimo apie gaisrą priemonių, garsiniu signalu įspėjanti gyventojus apie gaisro pavojų. Kaip rodo kitų šalių patirtis, gyvenamosios paskirties pastatuose, kuriuose nėra šių signalizatorių, rizika žūti nuo gaisro yra dvigubai didesnė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas nori atkreipti visuomenės dėmesį į pagrindines gaisrų priežastis ir kol dar neatšalo orai, prašo gyventojų susiremontuoti krosnis, išsivalyti dūmtraukius, sutvarkyti elektros instaliaciją, įsirengti dūmų signalizatorius ir atsargiau elgtis su ugnimi: nerūkyti lovose, nepalikti  neužgesintos nuorūkos, neleisti vaikams žaisti su degtukais.

Kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei nedelsdami kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs