Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Skandalas Kybartų poste: pareigūnų patalpose – „niekieno“ dėžė su pinigais

Muitinės departamento Imuniteto tarnybos agentai Kybartų kelio posto tarnybinėse patalpose rado eurų ir rublių, kurių „niekas“ ten nepadėjo ir nepametė. Įtariama, kad pinigai buvo gauti kaip kyšiai ir padėti į „bendrą kasą“. Dėl šio radinio atliekamas tyrimas, tačiau perspektyvos tokiu atveju nubausti kyšininkus – miglotos.
Kybartų punktas
Kybartų punktas / VSAT nuotr.

„Ketvirtadienio naktį Kauno teritorinės muitinės Kybartų kelio poste muitinės imuniteto tarnybos pareigūnai patikrinimo metu rado bendrą pamainos kasą su didele pinigų suma“, – rašoma anonimiškai 15min.lt redakcijai atsiųstame laiške, kurį pasirašo „Kauno teritorinės muitinės inspektoriai“.

15min.lt žurnalistai iš savų šaltinių Muitinės departamente sužinojo, kad ši informacija – tikra teisybė. Tiesa, dėl žodžių „didelė pinigų suma“ galima suabejoti.

Mat buvo rasta 60 eurų ir 1 000 Rusijos rublių (14,13 euro).

Neoficialiai teigiama, kad ištirti tokį korupcinį nusikaltimą labai sudėtinga. Juolab šiuo atveju suma nėra tokia, dėl kurios tyrėjams vertėtų įdėti daug darbo.

Metodai nepakitę, bendra kasa ir dalybos iki aukščiausios vadovybės... 

„Deja, muitinėje niekas nesikeičia, vadovybė ta pati jau 25 metus. Nors numatytos penkerių metų kadencijos, bet visada vadovybės atstovai išsirenka patys save. Nežiūrint į pensinį amžių ir nepaisant, kad statute numatytas tarnybos terminas iki 65 metų – niekas vadovybei negalioja... Todėl ir metodai nepakitę, bendra kasa ir dalybos iki aukščiausios vadovybės. Manome, kad tik viešumas gali pakeisti situaciją“, – rašo 15min.lt informatoriai.

Portalo redakcija, gavusi tokį anoniminį pranešimą, Vilniuje pasiteiravo muitinės vadovybės – ar jai žinoma padėtis Kybartų kelio poste?

Muitinės departamento nuotr./Ramutė Liupkevičienė
Muitinės departamento nuotr./Muitinės departamento generalinė direktorė Ramutė Liupkevičienė

„Muitinės vadovybė nuolat stebi situaciją visuose muitinės postuose, taip pat ir Kybartų kelio poste. Tai parodo Muitinės departamento Imuniteto tarnybos muitinės postuose periodiškai atliekami tarnybinės veiklos ir elgesio patikrinimai, kurių metu nustačius pažeidimų, nusižengusiems pareigūnams taikoma tarnybinė atsakomybė. Su pažeidimais ar korupcinio pobūdžio apraiškomis muitinės vadovybė nesitaiksto“, – pažymima Muitinės departamento atstovės spaudai pateiktame atsakyme.

– Kokia tokiais atvejais tyrimo perspektyva – ar bandoma nustatyti atsakingus asmenis, ar tai nėra įmanoma?

– Kiekvienu atveju, kai nustatomi nusižengimai, yra atliekami tyrimai ir nustatomi atsakingi asmenys. Surinkus informaciją, pradedamas tarnybinis patikrinimas. Tuomet ir būna priimami sprendimai dėl tarnybinės (ar kitos) atsakomybės taikymo. Už korupcinių požymių turinčius tarnybinius nusižengimus muitinės pareigūnams skiriamos griežčiausios Tarnybos LR muitinėje statute numatytos tarnybinės nuobaudos.  

Šiais metais Lietuvos muitinėje buvo pradėti 42 tarnybiniai patikrinimai, 15 pareigūnų buvo skirtos tarnybinės nuobaudos, 1 pareigūnas atleistas iš darbo už pareigūno vardo diskreditavimą. Dar 7 asmenims šiais metais tarnybinės nuobaudos nebuvo skirtos, nes Muitinės darbuotojų profesinė sąjunga nedavė sutikimo tarnybinės nuobaudos skyrimui. Šie nesutikimai yra ginčijami teisme. 

– Kokia Kybartų posto vadovo atsakomybė dėl šio konkretaus atvejo?

– Šiuo metu Imuniteto tarnybos pareigūnai aiškinasi situaciją, renka informaciją, o Kybartų kelio posto viršininko atsakomybė bus nustatyta tarnybinio patikrinimo metu.

– Kaip vertinate kaltinimus, kad nuo muitinės įkūrimo faktiškai nevyksta struktūros vadovų rotacija?

– Per 25 atkurtos Lietuvos muitinės veiklos metus šiai institucijai vadovavo 8 vadovai. Ir šiuo metu yra paskelbtas konkursas į Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus pareigas. 

Tik atkūrus Lietuvos muitinę, buvo įsteigta 15 teritorinių muitinių, vėliau jų mažėjo: 14 – 10 – 5 – 3. Kiekvienos reorganizacijos metu buvo renkami teritorinių muitinių vadovai. Tarnybos LR muitinėje statute nustatyta, jog Muitinės departamento generalinis direktorius bei muitinės įstaigų vadovai į pareigas priimami penkerių metų kadencijai. Baigiantis vadovų kadencijai, yra skelbiami vieši konkursai, kuriuose gali dalyvauti visi, atitinkantys pareigybei keliamus reikalavimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos