Bylos duomenimis, kaltinamoji I. L., būdama slaugos namų direktore ir kasininke, galimai vykdė apgaulingą bendrovės buhalterinės apskaitos tvarkymą. Įtariama, kad laikotarpiu nuo 2016 metų pradžios iki 2018 metų galo, slaugos namų direktorė į įmonės buhalteriją neįtraukė daugiau nei 105 600 eurų pajamų, gautų grynaisiais pinigais. Manoma, kad dėl to į Lietuvos biudžetą nebuvo sumokėta daugiau nei 11 300 eurų pelno mokesčio (PVM).
I. L. pareikšti kaltinimai ne tik dėl mokesčių vengimo, bet ir dėl svetimo turto pasisavinimo. Įtariama, kad visus gautus grynuosius pinigus – 105 600 eurus, kurie nebuvo apskaityti įmonės buhalterijoje, vadovė pasisavino savoms reikmėms. Dėl šios priežasties kaltinamoji įrašė suklastotus duomenis apie bendrovėje apskaičiuotas pajamas ir apmokestinamąjį pelną. Šiuos duomenis vėliau pateikė įmonės buhalterei, kuri apie daromą nusikalstamą veiką nieko neįtarė.
Turimais duomenimis, I. L. savo vadovaujamoje įmonėje galimai organizavo ne tik klaidingai apskaitomą buhalterinę apskaitą ir pinigų grobstymą, tačiau ir vertimąsi komercine veikla, neturint reikiamų leidimų ir licencijų. Įmonė, kuriai vadovavo I. L. nuo 2017 spalio iki 2018 metų pabaigos teikė socialinę globą daugiau nei 20-čiai senyvo amžiaus žmonių ir neįgaliųjų, turinčių specialiųjų poreikių.
I. L. pareikšti kaltinimai pagal keturis Baudžiamojo kodekso straipsnius: dėl turto pasisavinimo (BK 183 str. 2 d.), dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo (BK 220 str. 1 dalis), dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine ar finansine veikla (BK 202 str. 1 d.) ir dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo (BK 222 str. 1 d.).
Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Trečiojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.
Byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.