Kaip rašoma Kauno apskrities VPK ir Kėdainių policijos komisariato pranešimuose, vieną rytą Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Sigitas Vildžiūnas ryte vyko į darbą. Jo dėmesį atkreipė ant tilto per Nevėžio upę stoviniuojančių mokinių grupė, ėjusi Juozo Paukštelio pagrindinės mokyklos link.
Vaikai kažką stebėjo upėje. Pradėdamas važiuoti tiltu, S.Vildžiūnas suprato, kad mokiniai žiūrėjo į ledu per Nevėžio upę įstrižai bebaigiantį eiti moksleivį su kuprine ant pečių.
Sulėtinęs važiavimo greitį, S.Vildžiūnas svarstė, kaip teisingiau pasielgti: sustoti ir bėgti pasitikti moksleivio, ar stebėti, kaip jis įveiks likusius metrus iki kranto. Pareigūnas nusprendė pasirinkti antrąjį variantą, kadangi moksleivis, pamatęs policijos pareigūną, galėjo pradėti bėgti atgal į kitą krantą, o tai galėjo baigtis liūdnai.
Šis šokiruojantis vaizdas su laiminga pabaiga buvo priežastis apsilankyti Kėdainių Juozo Paukštelio pagrindinėje mokykloje. S.Vildžiūnas, jo kolegė, Prevencijos poskyrio specialistė Gintarė Ivaškevičienė ir Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji specialistė Erika Dumčienė nuvyko skaityti paskaitų dėl saugaus elgesio.
Mokykloje per didžiąją pertrauką vyko pokalbis su pedagogais, kurie labai noriai išklausė ir pareigūnus tiesiog už rankų vedėsi į savo klases.
Moksleiviai išklausė paskaitų aktualiomis temomis: apie rūkymo, alkoholio, narkotinių medžiagų vartojimo žalą jaunam, besiformuojančiam organizmui, saugų elgesį lauke, gatvėje, atsakomybę. Moksleiviai dažniausiai klausė, kokios baudos gresia už vieną ar kitą teisės pažeidimą.
Pasiteiravus, ar bandė alkoholio, tabako gaminių, dalis moksleivių sakė, kad bandė.
Pareigūnams lankantis mokykloje, jie sutiko ir aštuntoką, kuris į mokyklą atėjo su „kvapeliu“. Pasak penkiolikmečio, einant į mokyklą, „geras“ dėdė nupirko alaus.
Kaip aštuntokas buvo nubaustas, policija nepraneša.